Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Úspěch na IceWinde du Monde 2014

Úspěch na IceWinde du Monde 2014    Úspěch na IceWine du Monde 2014 - získali jsme 1 velkou zlatou a 2 zlaté medaile.

IceWine du Monde 2014

Ve dnech 29. 8. - 31. 8. 2014 proběhl v Lednici na Moravě již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže - Světový den ledového a slámového vína - IceWine du Monde. Jak sám název napovídá, soutěž je věnovaná ledovým a slámovým vínům a také vínům sladkým, o obsahu zbytkového cukru nad 45g/l.

Soutěž je spojena vždy s festivalem ledových a slámových vín, v jehož průběhu mohou návštěvníci ochutnat nejen soutěžní vzorky, ale také další vína z produkce zúčastněných vinařů.

Oceněná vína

V letošním roce jsme si ze soutěže odnesli hned tři zlaté medaile. Víno Muškát moravský, výběr z cibéb 2011 se dokonce stalo absolutním vítězem, když získal ve stobodovém hodnocení krásných 93,25 bodů. Děkujeme tímto našim technologům za skvěle odvedenou práci.

Velká zlatá medaile, víno s největším počtem bodů na soutěži

  • Muškát moravský, výběr z cibéb r. 2011 - toto špičkové víno má z minulosti už zlatou medaili ze soutěže MUVINA Prešov, nově získaná velká zlatá medaile z IceWine du Monde 2014 potvrzuje výjimečnost tohoto sladkého vína

Zlatá medaile

  • Ryzlink rýnský, slámové víno r. 2009 si k bronzové medaili z Valtických vinných trhů r. 2014 připsalo nyní i zlato
  • Rulandské bílé, výběr z cibéb r. 2013 je připravováno k nalahvování.

 

Sladká vína, zejména ledová vína a slámová vína, jsou raritou a vzácností, jsou proto hezkým dárkem k mimořádným příležitostem. Chuťově se velmi dobře snoubí s výraznými sýry s modrou plísní. Sladká vína můžeme vhodně kombinovat též se zákusky, v tom případě by víno mělo být sladší než dezert, aby se chuťové vjemy co nejlépe spojily.