O vinařství

CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s. patří mezi nejvýznamnější a nejstarší vinařství v České republice. Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi.

Již několik let vinařství úspěšně funguje pod vedením Antonína Šťastného a jeho dvou synů Marka a Davida. Generální ředitel Marek Šťastný osobně dohlíží na výrobu a kvalitu vín. Jeho bratr David je ředitelem pro marketing a strategii a otec Antonín má na starosti vinohrady a pozemky.

Vinařství CHÂTEAU VALTICE ve své dnešní podobě je především největším pěstitelem révy vinné v České republice. To mu umožňuje celoročně pečlivě kontrolovat kvalitu vinic a hroznů na více jak 630 hektarech vinohradů na Moravě, a to jak na Valticku, tak především na prémiových vinicích pod Pálavou. Roční produkce je kolem 3 mil. l vína.

Pomocí nejmodernějších i tradičních postupů při výrobě vína nabízí CHÂTEAU VALTICE obrovský sortiment různých druhů vín od mladých a svěžích vín, vín zrajících jak v láhvi, tak i na dubových sudech, až po různé druhy sektu. Zákazník si tak může vybrat z nabídky více jak 170 druhů špičkových vín.

Z cca 30 různých odrůd převládají v sortimentu hlavně bílá vína. Nabídku vín ale také rozšiřují exkluzivní vína jako Bouvierův hrozenCabernet BlancTramín žlutý či Muškát žlutý, které sklízí jak velkou oblibu u zákazníků, tak i úspěchy na výstavách.

Značka CHÂTEAU VALTICE je již několik století synonymem pro nejkvalitnější vína nejen v České republice, ale i ve světě, o čemž svědčí pravidelná významná ocenění kvality na vysoce prestižních domácích i světových výstavách vín.

Vína je možné ochutnat jak v Zámeckém sklepě A.D. 1430 pod valtickým zámkem, kde je otevřena prohlídková a degustační expozice CHÂTEAU VALTICE, tak je možné vína zakoupit ve vinotéce Vinařské stodoly a Vinařské pohotovosti v areálu vinařství.

Vinařství každoročně pořádá pro veřejnost vlastní vinařské akce jako Slavnosti vína, RETRO VINOBRANÍ nebo Zámecké košty, na kterých seznamuje své návštěvníky jak s novinkami ve svém sortimentu, tak i s celým provozem a chodem vinařství.

×