Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

RETRO VINOBRANÍ a Mistrovství světa ve sběru hroznů

RETRO VINOBRANÍ a Mistrovství ve sběru hroznů

TERMÍN V ROCE 2019 BUDE UPŘESNĚN
začátek od 8:30

Místo: areál CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a. s.

Přijeďte v září do Valtic na RETRO VINOBRANÍ a Mistrovství světa ve sběru hroznů. Tradiční vinařská akce v retro stylu. Oblečte si monterky, zástěry, rádiovky i šátky jako správní brigádníci z 50.-60. let. RETRO VINOBRANÍ je hlavně zábava. Nafasujete od nás nůžky, kýble a hurá do vinohradu sbírat! Zkušení sběrači a věrní brigádníci si už vozí své vlastní nůžky a nože, které si před RETRO VINOBRANÍM pořádně nabrousí, aby to při Mistrovství světa ve sběru hroznů pěkně odsýpalo. Vybavte se kvalitními rukavicemi, někdy je to v boji o rekord o prsty!! 🙂

RETRO VINOBRANÍ začíná vždy v areálu vinařství CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, na Vinařské ulici 407. Při zápisu brigádníků se můžete občerstvit čerstvým burčákem. Přepravíme Vás do vinohradu, kde si dáte malou rozcvičku a nasbíráte si na rozehřátí pár kýblů hroznů. Abyst se náročnou prací nezničili, dostanete od nás oblíbenou svačinku, chleba se škvarkovou pomazánkou. Někteří věrní sběrači jezdí na RETRO VINOBRANÍ snad hlavně kvůli této lahůdce. V naší kuchyni ji umí opravdu na jedničku!


Velmi soutěživí nadšenci si mohou poměřit velikost svých plic v soutěži „o největší plíce“. Tahání vody z kýblů koštýřem na jeden zátah je mnohdy náročnější než jak to vypadá. Zkuste to a uvidíte!

Až jsou všichni správně rozehřátí a nasvačení, vytvoříme družstva. Sestavte si vlastní brigádnickou partu sběračů a přijeďte k nám spolu. Porazte český rekord ve sběru hroznů! Mistrovství světa ve sběru hroznů je tvrdý a nelítostný souboj. Které družstvo bude letos nejlepší? Kdo nasbírá během 15 minut nejvíc hroznů? Budou to Veltlíni, Tramíni, Ryzlinci?

Na závěr retro vinobraní od nás dostanete ještě ve vinohradě poctivý guláš z chlebem z naší závodní jídelny, jako odměnu za tu namáhavou dřinu 🙂 Chvíli Vás necháme odpočívat, ale hned odpoledne pokračujeme…

…po RETRO VINOBRANÍ a Mistrovství světa ve sběru hroznů následuje ZÁMECKÝ KOŠT VÍN.

 

Podívejte se jak to všechno probíhalo v roce 2016:


A jaké rekordy padaly v minulých letech? V roce 2013 a 2015 bohužel není žádný údaj uveden, protože kvůli dlouhotrvajícím dešťům před vinobraním bylo ve vinohradech tak mokro, že by nám tam traktory zapadly, a tak jsme pro Vás místo retro vinobraní připravili náhradní program.

2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
Počet družstev 8 8 8 7 5 6 7 8
Nasbíráno celkem hroznů v kg
(během 15 minut)
2 331,25 1 692 2 889,5 3 532  (během 10 minut)  více než 2000 kg 3715 4018 (během 20 minut)
4183,5 kg

Reportáž a fotky z minulého ročníku (2018) najdete ZDE
ZDE BUDOU NUTNÉ REZERVACE

Prosím vezměte na vědomí, že v rámci akce se budou pořizovat fotografie případně video záznamy. 

Video/fotografie budou uveřejněny na webu www.vsvaltice.cz, mohou být použity jak na sociálních sítích společnosti CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s., tak i online, případně v jakýchkoli dalších médiích. 

Pokud si nepřejete být uvedeni na fotkách/ve videu, neváhejte prosím kontaktovat naše zaměstance. Děkujeme za spolupráci!

Tým vinařství CHÂTEAU VALTICE

 

ZMĚNY VYHRAZENY

×