Salon vín 2024

Celostátní nejprestižnější vinařská soutěž,  která pokračuje degustační expozicí 100 nejlepších vín z České republiky pro daný rok - to je Salon vín.

Soutěž která se těší již více než 20ti leté historii. Stovka nejlepších vín vybraných odbornými degustátory získává ocenění v podobě zlaté medaile Salonu vín ČR, které tak vypovídá o jeho jedinečné kvalitě.

Do finálové stovky Salonu vín České republiky se probojovala letos dvě vína CHÂTEAU VALTICE, a to Veltlínské zelené - výběr z hroznů Premium Collection 2022 a Neuburské - pozdní sběr 2022.

Historie vinařství CHÂTEAU VALTICE v Salonu vín ČR se tak navýšila na celkem 133 zlatem oceněných vín. Dále jsme získali také 9 stříbrných medailí.

Dostupná vína oceněná stříbrnou medailí Salonu vín 2024


Postup do druhého kola a hodnocení min. 84 bodů.

Na vlastní soutěž navazuje od února celoroční degustační expozice těchto nejlepších sta vín v historickém sklepení valtického zámku. Zde je možné prostřednictvím několika typů degustačních programů, včetně tzv. „volné degustace“, programů řízených sommelierem a individuální degustace z prezentačního automatu, ochutnat nejlepší vína pro daný rok. Letošní otevření expozice pro veřejnost je plánováno na čtvrtek 1. února 2024.

×