Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

Víno Jihomoravského kraje 2018

Svatovavřinecké - výběr z hroznů 2015 barrique Premium Collection bylo ohodnoceno odbornou komisí sestavenou Jihomoravským krajem z řad vinařských odborníků titulem "Víno Jihomoravského kraje 2018" a bude tak následující rok spolu s dalšími třemi víny reprezentovat Jihomoravský kraj nejen v ČR, ale i v zahraničí.

Titul „Víno Jihomoravského kraje 2018“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá vína a dvě červená vína zvítězila v soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj. Vína budou reprezentovat region jižní Moravy při oficiálních akcích. Soutěž „Víno Jihomoravského kraje 2018“ proběhla ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Svazem vinařů ČR.

Vybraná vína získala certifikát Víno Jihomoravského kraje 2018 a budou následující rok využívána k prezentačním účelům Jihomoravského kraje nejen v České republice, ale zejména při zahraničních cestách. Jihomoravská vína jsou bezesporu na špičce toho, čím se může náš region pochlubit,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

Ucházet se o titul Víno Jihomoravského kraje 2018 se mohla vína vyrobená z hroznů révy vinné, které mají původ ve vinicích na území Jihomoravského kraje, kde také proběhlo jejich zpracování. Každý výrobce mohl přihlásit pouze dvě vína ze své produkce, a to v případě, že garantuje dodání 600 lahví o objemu 0,75 l od jednoho druhu u bílých vín a 300 lahví o objemu 0,75 l od jednoho druhu u červených vín. Soutěžilo celkem 69 vzorků vín, z toho 46 v kategorii bílých vín a 23 v kategorii červených vín.

Zdroj: www.wineofczechrepublic.cz

Je pro nás obrovskou poctou a uznáním, že právě naše víno z CHÂTEAU VALTICE může takto široce reprezentovat celý region. O to více nás těší, že toto ocenění získalo červené víno a je také jediným oceněným zástupcem červených vín v této čtveřici. Opět to krásně dokazuje to, o co usilujeme již dlouhá léta - že nejen v zahraničí, ale i u nás na Moravě jsme schopní vyprodukovat špičková červená vína.

Toto Svatovavřinecké má na svém pomyslném kontě mimo jiné také titul Šampiona Valtických vinných trhů 2018 a Zlatou medaili ze soutěže Grand Prix Vinex 2018.

×