Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

Valtické vinné trhy 2018 – 51. ročník

SVATOVAVŘINECKÉ Z CHÂTEAU VALTICE ČERVENÝM ŠAMPIONEM VALTICKÝCH VINNÝCH TRHŮ 2018

Svatovavřinecké z CHÂTEAU VALTICE červeným šampionem Valtických vinných trhů 2018   Ohromnou radost nám přineslo páteční hodnocení 51 .Valtických vinných trhů. Naše Svatovavřinecké z řady Premium Collection se stalo šampionem červených vín na tomto tzv. Wimbledonu mezi výstavami. Čtěte více v článku…

V nově zrekonstruovaném centru Excelence ve Valticích proběhlo ve dnech 17. – 19. dubna hodnocení 708 vzorků nejlepších vín

z 128 vinařství nejen z Moravy, Čech, Slovenska, ale také Rakouska.

Odborná komise složená z předních vinařských odborníků z celé České republiky v pátek 20. dubna vybrala absolutního šampiona mezi bílými, červenými a zahraničními víny pro letošní rok.

V pátek 20. dubna byl ve „slepé degustaci“ vybrán šampion Valtických vinných trhů. Garant nestrannosti celé soutěže, Národní vinařské centrum (NVC), společně se Střední vinařskou školou ve Valticích připravili přihlášená vína v nově moderně zbudovaném Centru Excelence.

Odborná komise hodnotila 708 vzorků vín od 128 vinařských firem z Moravy, Česka, Slovenska, ale i Rakouska.

Šampionem bílých vín se stal Ryzlink vlašský ročník 2016 z vinařství Volařík Mikulov a ze zahraničních Rulandské bílé z vinařství Golguz v Hlohovci ročník 2017.

„Získat šampiona Valtických vinných trhů je pro nás obrovská pocta, jednak protože jde o velmi prestižní a vůbec nejstarší výstavu v České republice a také proto, že jsme na této výstavě šampiona dlouho nezískali. Radost je o to větší, že jsme šampiona získali s tradiční odrůdou Svatovavřinecké, které se na Moravě pěstuje vůbec nejvíc na světě. Víno zrálo téměř dva roky v barikových sudech v Zámeckém sklepě CHÂTEAU VALTICE a je krásně sametové s velkým dlouhotrvajícím vjemem a s jemným nádechem sušených švestek, povidel, skořice a kakaa,“ řekl David Šťastný z CHÂTEAU VALTICE.

Dále na letošním 51. ročníku Valtických vinných trhů udělili odborní porotci vínům CHÂTEAU VALTICE 3 velké zlaté medaile, 15 zlatých medailí a další mimořádná ocenění:

×