Grand Prix Vinex 2018

Ve dnech 3. a 4. května se v nově rekonstruované budově Centra Excelence ve Valticích uskutečnilo odborné hodnocení 25. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Jde o prestižní mezinárodní soutěž vín, jejímž cílem je na vysoké profesionální úrovni ohodnotit a ocenit nejlepší evropská a světová vína přítomná na trhu středoevropského regionu.

Vína hodnotila mezinárodní komise špičkových degustátorů na platformě počítačového hodnoticího systému ELWIS, vyvinutého Národním vinařským centrem. Kromě hodnotitelů z ČR zasedli v porotě degustátoři z Rakouska, Maďarska, Velké Británie a Austrálie.

Letošním CHAMPIONEM a vítězem kategorie býlích polosuchých vín se v této soutěži stalo Rulandské bílé výběr z hroznů 2015 barrique z vinařství CHÂTEAU VALTICE.

Zisk šampiona GRAND PRIX VINEX je pro nás nejen opět velká pocta za dlouhodobou práci v tomto řemesle, ale také historické až „přelomové“ ocenění na Moravě za tento typ vína.

"Nevzpomínám si, že by u nás na soutěžích vůbec někdy bylo vybráno absolutně nejlepší víno, bílé víno, které zrálo na barriquových sudech." říká David Šťastný, ředitel CHÂTEAU VALTICE.

"S těmito víny jsme získávali ocenění jen na světových vinařských soutěžích, což nás vždycky moc mrzelo. Přitom „velká“ bílá vína zrající na sudech není žádná móda a ani nic nového, ale technologie stará stovky let. Zráním vín, jak bílých tak červených na sudech, se věnujeme desítky let, a o to více nás potěší, když i za tuto práci získáme to nejvyšší možné ocenění."

Šampionem na VINEXU jsme navázali na další obrovský úspěch našeho vinařství CHÂTEAU VALTICE. Na zisk šampiona na jedné z nejstarších výstav na světě, na Valtických vinných trzích, a to za víno Svatovavřinecké výběr z hroznů 2015 barrique, které zrálo také na sudech.


 

Další oceněná vína


 

×