Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Zámecký košt vín a burčáku 2014

Zámecký košt vín a burčáku

27. září 2014

Všechny milovníky špičkových moravských vín zveme do hlavního města vína, do Valtic. V sobotu 27. září 2014 zde proběhne již tradiční Zámecký košt vín a burčáku, který je součástí RETRO VINOBRANÍ a Mistrovství světa ve sběru hroznů. Zůčastnit se však můžete samostatně Zámeckého koštu vín.

V 15:30 hodin se ve vinařství CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s., na Vinařské ul. č. 407 ve Valticích, sejdou všichni, kdo se chtějí podívat do velkého Křížového sklepa z roku 1640 a zúčastnit se exkurze po vinařství s ochutnávkou čerstvých hroznových moštů a burčáků v různých stádiích kvašení. Po této prohlídce následuje Zámecký košt vín v areálu zámku Valtice (vlevo od hlavních schodů k zámku). Prohlídka vinařství je součástí programu "SE VŠÍM VŠUDY", ve kterém je pro Vás připravený také bohatý raut, řízená degustace vín se sommelierem a degustace dalších vzorků vína.

Od 18.30 hodin začíná ochutnávka vín také pro každého, kdo se chce zastavit jen "NA SKLENIČKU" - tak se jmenuje druhý degustační program. Jak bývá na koštech zvykem, koupíte si v tomto programu žetonky a směníte je za vybrané vzoky vína.

Na co se můžete těšit: ochutnávka špičkových moravských vín CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a Vinařství Kovacs Novosedly. V ochutnávce budou zejména vína z ročníků 2012 a 2013.

Ochutnávka burčáků bude probíhat pouze v areálu vinařství, jako součást programu SE VŠÍM VŠUDY, který je od 15:30 hod. Kdo bude mít zájem o burčák později, může si jej zakoupit na Vinařské pohotovosti v areálu vinařství.


Připravili jsme pro Vás dva ochutnávkové programy:

NA SKLENIČKU 

Zahájení 18:30 hod.

Místo: areál zámku Valtice

Vstupné ZDARMA

- Zakoupíte si žetony, které následně směníte za vybrané vzorky vína nebo občerstvení.

- Vratná záloha na skleničku 30 Kč.

- Můžete se zúčastnit řízené degustace se sommelierem v Zámeckém sklepě za 100 Kč.

Rezervace předem není nutná.

SE VŠÍM VŠUDY

Zahájení 15:30 hod.

Místo: areál vinařství CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s., poté pokračuje ochutnávka vín v areálu zámku Valtice, v zámeckém sklepě

Vstupné 500 Kč zahrnuje:

- Prohlídku vinařství a provozu při zpracování hroznů a chutnání moštu, burčáků a mladých vín.

- Řízenou degustaci se sommelierem v Zámeckém sklepě od 19 hod.

- Degustaci dalších vzorků vín.

- Raut

- Šek v hodnotě 100 Kč na nákup vína z produkce Château Valtice.

REZERVACE

 

Během ochutnávky je možné degustované vzorky vína zakoupit přímo na místě nebo objednat k vyzvednutí na druhý den. Následující den je možné objednané víno vyzvednout v podnikové prodejně v areálu CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s., Vinařská č. 407, Valtice. 

Ochutnávaná vína si též můžete objednat osobně, telefonicky nebo přes e-shop s dodáním domů. Zájemce o program SE VŠÍM VŠUDY prosíme o potvrzení účasti do 19. 9. 2014, a to telefonicky na 519 353 530, e-mail: spvv@vsvaltice.cz nebo martina.hornikova@vsvaltice.cz. Zájemci o program NA SKLENIČKU se nemusí objednávat předem.


Hledáte-li ubytování, seznam penzionů, hotelů a dalších ubytovacích zařízení najdete ZDE nebo využijte asistentku pro plánování dovolené a výletů, která Vám vše zajistí a užijte si bezstarostný odpočinek. Více informací ZDE. Budete-li si přát, naplánujeme Vám vícedenní vinařskou dovolenou s programem plným poznávání krás Lednicko-valtického areálu i Pálavy. Ochutnat moravské víno, prohlédnout si region s jeho přírodou a památkami a poslechnout si nezaměnitelné tóny cimbálu.