Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Mistrovství ve sběru ročník 2013

MISTROVSTVÍ SVĚTA VE SBĚRU HROZNŮ 2013 je zrušeno, pro všechny přihlášené jsme připravili náhradní program, více ZDE.

 

 

Zúčastněte se Mistrovství  světa ve sbírání hroznů – pomozte ve Valticích pokořit český rekord!

Pátý ročník Mistrovství  světa ve sbírání hroznů se uskuteční v sobotu 21. září ve Valticích, vyhlášeném vinařském centru. Jedinečná a zřejmě i jediná akce svého druhu začne v 8.30 hodin velkou údernickou brigádou v retro stylu.  Na vinici se členové soutěžních družstev vydají v otevřených vozech tažených traktorem za zpěvu budovatelských písní, posilněni burčákem. Mistrovství se naplno rozjede po tréninkových zahřívacích kolech a stylové svačině na kýblech, potrvá 15 minut, soutěží 25ti členné týmy na řádcích, které se losují, aby soutěž byla co nejobjektivnější. Po celou dobu vládne vždy bezprostřední, veselá atmosféra.

 

 

Mistrovství světa ve sběru hroznů

21. září 2013 od 8:30 hod
Místo: areál Vinné sklepy Valtice, a. s.

 

 

Program:

  8:30  Registrace sběračů a odvoz na traktoru do vinice
  9:00   Ukončení registrace a začátek zahřívacího sběru hroznů ve vinici
10:15   Start mistrovství světa ve sběru hroznů družstev na čas
10:45   "Dosběr" družstev, ukončení mistrovství
11:50   Dokončení brigády
12:00   Oběd ve vinici - nic pro slečinky
12:45   Postupný odvoz z vinohradu

Náročnost brigády: středně vysoká

Povinné vybavení: dobrá nálada a chuť na hrozny a burčák

Kdo se může přihlásit: člen Spolku přátel valtických vín vč. všech rodinných příslušníků nebo osob majících výrazně kladný vztah k valtickým vínům a hlavně k práci na brigádě

Bezpečnostní pokyny: stříhání hroznů - pouze na vlastní nebezpečí, za zničenou manikkůru a ustřižené prsty neneseme odpovědnost

Poznámka: sběr hroznů proběhne za každého počasí, resp. i kdyby se čerti ženili

Pro možný velký zájem prosíme o potvrzení účasti do 13. 9. 2013, a to telefonicky na 519 353 530, e-mail: spvv@vsvaltice.cz nebo martina.hornikova@vsvaltice.cz , kde rovněž obdržíte další organizační pokyny. Potvrzení účasti je velmi důležité z důvodu zajištění pracovních pomůcek (kýble, nůžky). Vlastní nůžky či nůž vítány.

 

Hledáte-li ubytování, seznam penzionů, hotelů a dalších ubytovacích zařízení najdete ZDE nebo na stránkách www.valtice.eu .

 

Účastníci letošního Mistrovství  světa ve sbírání hroznů budou usilovat o pokoření českého rekordu v disciplíně „Nejvíc hroznů vinné révy sesbíraných v limitu 15 minut“, který padl při loňském ročníku. Ze souboje sedmi družstev, složených ze soutěžících z České republiky, Slovenska, Řecka, Ukrajiny a pojmenovaných podle tradičních odrůd vína, vyšel vítězně tým Retsina. Za 15 minut dokázal na vinici Knížecí vyhlídka ve Valticích sklidit rekordní množství 568 kg hroznů, přičemž v tomto čase je započítáno i povinné vysypání hroznů na popojíždějící vůz. Pokud chcete zjistit, jak rychle dokážete sbírat hrozny, a pomoci vytvořit nový český rekord, neváhejte a zúčastněte se letošního Mistrovství světa ve sbírání hroznů. Nechte se unášet na vlně retra, spojte příjemné s užitečným a vydejte se na nevšední sobotní brigádu do vinohradu!

Na Mistrovství  světa ve sbírání hroznů od 15.30 hodin navazuje Zámecký košt vín a burčáků na valtickém zámku s chutnáním novinek z ročníku 2012 z produkce Vinných sklepů Valtice a Vinařství Kovacs. 

 

 

 

 

Historie českého rekordu v číslech

 

2009 

2010 

2011 

2012

Počet družstev 

Nasbíráno hroznů v g 

2 331,25 kg 

1 692 kg 

2 889,5 kg 

3 532 kg