Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2018 – Sommelierka z lidu na leden

Prvním Sommelierem z lidu CHÂTEAU VALTICE pro rok 2018 se stala tentokrát žena. Přečtěte si jak hodnocení dopadlo a která tři vína zaujala naši novou sommelierku z lidu – paní Marii Pilchovou nejvíce a dosáhla tak čestného postu v akční nabídce pro členy Spolku přátel valtických vín na leden.

„Byla jsem příjemně překvapena, když jsem dostala e-mail, že jsem vybrána jako Sommelier z lidu. S ohledem na předvánoční čas bohužel nebylo dostatečné množství času na přípravu. Takže červená vína jsme vyzkoušeli v rodinném kruhu, a bílá vína během krátkého posezení s přáteli. Pořadí je dáno společným rozhodnutím. Jasným vítězem se stal Muškát moravský.“

1. Muškát moravský – pozdní sběr 2016 – Plná, harmonická chuť s výraznou muškátovou vůni. Velmi příjemné pití. Degustace s variací sýrů typu camembert.

2. Rulandské modré – pozdní sběr 2015 – Trochu nevýrazný buket s lehkou příchutí švestky. Svěží lehké víno. Zářivá barva. Degustace v kombinaci s kachnou, opékanými brambory a brusinkami.

3. Sylvánské zelené – pozdní sběr 2015 – Zemitá vůně. Chuť s vyváženou kyselinkou, lehce minerální (zbytková perlivost). Degustace s uzenými sýry.

4. Rulandské bílé – pozdní sběr 2016 – Příjemná vyvážená vůně lipového květu. Zlatá barva a chuť s dominancí hrušky. Degustace s výběrem Deluxe paštik.

5. Merlot – pozdní sběr 2016 – Vůně i chuť černého rybízu. Výrazně tmavá barva. Poněkud drsnější pro naše jazýčky, což bylo vyváženo tvarohovým frgálem a uzenými kachními prsíčky.

6. Chardonnay – pozdní sběr 2016 – Chuť zralých jahod, jemně kořeněná. Barva sytější, zlatavá. Degustace se sýry typu ementál.

„Všechna vína byla dobrá, opatřená korkem. Děkuji vinařství CHATEAU VALTICE za možnost ochutnat níže uvedená vína a přeji hodně úspěchů pří výrobě kvalitních vín.“

Děkujeme paní Pilchové za zhodnocení a za fotky z degustace

×