Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2016 – Sommelierka z lidu na září

Na září se milého úkolu zhodnotit 6 vín CHÂTEAU VALTICE a vybrat z nich tři nejlepší chopila paní Eva Izáková. Přečtěte si jak její hodnocení dopadlo a která tři vína ji zaujala nejvíce a dosáhla tak čestného postu v akční nabídce pro členy Spolku přátel valtických vín na září.

„Děkuji za možnost ochutnávky vín z CHÂTEAU VALTICE a jsem moc ráda, že jsem byla vybrána jako Sommelier z lidu. Organizace samotné degustace byla pro nás poměrně časově náročná, jelikož jsme byli zaneprázdněni organizací vlastí svatby, ale nakonec jsme to zvládli (svatbu i degustaci), sešli jsme se s přáteli a rodinou a nad rozpravami o právě prožitém dni a prohlížením fotografií jsme došli k následujícím výsledkům:

1. Neuburské – pozdní sběr 2015 – jediné polosuché víno z výběru, velmi svěží. Na prvním místě se shodli téměř všichni ochutnavači.

2. Rulandské bílé – pozdní sběr 2015 – velmi chutné a jemné víno, vlašské ořechy mu dodávají zajímavé chuti.

3. Rulandské modré – výběr z hroznů 2003 Premium Collection – víno velmi plné, silné chuti, kterou mu dodává dubový sud. Přestože téměř všichni ochutnavači vyznávají bílé víno, toto červené se umístilo jako třetí ze všech šesti a musím říci, že právem.

4. Rulandské bílé – výběr z hroznů 2013 – jemná a vyvážená chuť, příjemné aroma.

5. Sauvignon – výběr z hroznů 2015 – před ochutnávkou můj osobní šampion, bohužel neobstál v konkurenci ostatních skvělých vín. Má výrazné aroma, ale je krásně lehké, vhodné pro letní horké večery na terase se sklenkou.

6. Modrý Portugal – pozdní sběr 2014 – ubohý Modrý Portugal se umístil jako poslední ze všech vzorků, ale jeho umístění způsobilo hlavně to, že ochutnavači upřednostňují lehčí bílá vína před červenými.
Ještě jednou děkujeme CHÂTEAU VALTICE za nádherný svatební dar a přejeme dobrou sklizeň pro letošek i další roky.

 

Děkujeme paní Izákové za zhodnocení, gratulujeme ke svatbě a děkujeme a za fotku 🙂

×