Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2015 – Sommelier z lidu na říjen

Třetím Sommelierem z lidu byl v říjnu vylosován pan Jiří Kohout. Zhodnotil naše vína vskutku dobře a poslal nám krásné fotky z degustace 🙂

Děkuji za příležitost hodnotit valtická vína jako sommeliér z lidu. Přestože jsem z Plzně, města piva, jsme celá rodina fanoušky vín z Vinných sklepů Valtice již mnoho let.

1. Rulandské šedé, Premium Collection, 2013, pozdní sběr: Vynikající, svěží víno, medová chuť, nádherná barva, v chuti pro mě příjemná dochuť černého bezu. Víno, které určitě objednáme na vánoční svátky.

2. Veltlínské zelené, výběr z hroznů, 2013: Krásně vyvážené víno, kde takříkajíc nic neruší, ideální na celý večer.

3. Rulandské modré, kabinetní víno, 2013: Přestože jsem konzumentem červených vín zcela výjimečně, toto víno mě nadchlo. Má krásnou jiskřivou barvu, ve vůni jemný náznak barrique, v chuti velmi příjemná jemná tříslovina. Je to víno, které si dovedu představit v kombinaci s vyzrálejšími sýry na závěr večera s rodinou.

4. Ryzlink rýnský, kabinetní víno, 2014: Oproti předchozím výraznější kyselinka, pro milovníky rýnského Ryzlinku velmi vhodný zástupce odrůdy.

5. Frankovka, pozdní sběr, 2011: Výraznější tříslovina, pro fanoušky červeného vína vynikající zástupce oblíbené odrůdy.

6. Sauvignon, výběr z hroznů, 2013: Tato odrůda není moje nejoblíbenější, ale tento Sauvignon není výrazně kopřivový, spíše do ovocných tónů, i pro mě velmi příjemný.

 

Děkujeme za poctivé a včasné zhodnocení vín, poslané fotky (poslední nás pobavila, tak to má být! 🙂 )

i za několikaletou věrnost našim vínům.

×