Svatomartinské víno

Tradice svatomartinského vína vychází ze starodávného zvyku vinařů připíjet si na svátek svatého Martina (11. 11.) poprvé novým, mladým a jiskrným vínem.

Naši předkové z vinorodých krajů jižní Moravy dovedli odedávna vychutnat svěžest a krásu mladých, sotva zrozených vín. A mladé víno je vždy znovu a znovu okouzlovalo svým temperamentem, lehkostí a ovocnou vůní.

I v letošním roce jsme pro Vás pečlivě vybrali důstojné reprezentanty bilých, růžových a červených svatomartinských vín, která opět potvrdí vysokou kvalitu vín značky CHÂTEAU VALTICE.

Svatomartinské víno se hodí nejen k pečené husičce. Skvěle se snoubí i s dalšími pokrmy – vřele jej doporučujeme například k rybám. Můžete s ním tedy v prosinci dobře doladit třeba i štědrovečerní večeři nebo budete-li mít v plánu nějakou tu zvěřinovou pochoutku – přijde Vám jistě též vhod.

Pro konzumaci Svatomartinských vín platí určitá pravidla, proto prosím berte na vědomí, že v souladu se “Smlouvou o licenci k ochranným známkám SVATOMARTINSKÉ”, se nesmí Svatomartinské víno z ročníku 2022 konzumovat před termínem 11. 11. 2022.

PRODEJ POUZE DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB.
×