Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Vinařský rok 2012 a Svatomartinská vína

V úterý 6. 11. 2012 se v Hotelu Ambassador - Zlatá Husa v Praze konala tisková konference, na které vinaři zhodnotili vinařský rok 2012.

Vinařský rok 2012 a Svatomartinská vína
Špičková úroda hroznů opět na Moravě, Svatomartinská vína to potvrzují

Na letošní ročník budou vinaři určitě dlouho vzpomínat a zcela jistě má v sobě velkou dávku jedinečnosti, krásy i adrenalinu. Po zimních a jarních mrazech přišlo na jižní Moravu velmi slunné a horké léto, které pomohlo révě výborně a rychle dozrávat.
Vinohradníci tak měli plné ruce práce a neměli čas se kochat krásným podzimem vymalovaným jako od Clauda Moneta.

Vinné sklepy Valtice, jako největšího pěstitele révy vinné, postihly mrazy jen částečně a nové výsadby révy vinné přicházející do plodnosti téměř nahradily ztráty po mrazech.

„Další špičkový vinařský ročník 2012 bezesporu nabídne všem milovníkům vína jedinečná vína jak bílá, růžová, tak i červená. Dosáhli jsme průměrné cukernatosti přesahující 21 ČNM. Po slabším ročníku 2010 přišly naštěstí dva vynikající ročníky 2011 a 2012. Máme se na co těšit“ slibuje Marek Šťastný, generální ředitel Vinných sklepů Valtice.  
   
Svatomartinská vína spojují nejen všechny skutečné vinaře, ale i celý náš národ.

Stovky let stará tradice pití Svatomartinských vín je vždy první příležitost, kdy může i milovník vína zhodnotit kvalitu prvních mladých vín.

„Svatomartinské víno je především pro mě krásná domácí kulturní tradice. A i když se v dnešní hektické době na spoustu tradic zapomíná, tradice pití Svatomartinských vín zažívá u nás plnou renesanci. Jsem rád, že tak jako na Vánoce si většina lidí u nás dá českého kapra, tak na svátek Svatého Martina si dá moravská nebo česká Svatomartinská vína. Svatomartinské víno náš národ zkrátka spojuje. Jsem na to hrdý.“ říká Marek Šťastný z Vinných sklepů Valtice.

„Zájem o Svatomartinská vína je obrovský a v letošním roce plánujeme překonat loňský rekordní prodej a předpokládáme, že prodáme přes 200 tis. lahví Svatomartinského vína“ říká Marek Šťastný.


Marek Šťastný
generální ředitel
Vinné sklepy Valtice