Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Hodnocení Sommeliera z lidu - srpen 2015

Historicky prvním Sommelierem z lidu, se stal pan Libor Škava, který se svého úkolu zhostil velmi zodpovědně a společně s pomocníky ohodnotil 6 našich vín následovně...

 

"Z pohledu vhodných vín do akce na září jsem zvolil takto:

1. Rulandské šedé - pozdní sběr 2013 – typické skvělé valtické víno, osvěžující, lehké, medová kulatá chuť, ideální na celovečerní akci a určitě nikoho nezklame

2. Modrý Portugal - kabinetní víno – výborné červené na místní podmínky,  podobně vhodné na celý večer, přitom cenově přístupné

3. Rulandské bílé - výběr z cibéb 2011 – na závěr večera něco výjimečného, po doušku takového lahodného moku se pak celý večer stane nezapomenutelný

 

Ostatní vína byla samozřejmě také skvělá:

Muškát Moravský - pozdní sběr 2013 – nečekaně lehké a příjemné víno, v daném výběru jsme zařadili dokonce jako první (jen jsme se předtím „zavínili“ ředěným a dobře chlazeným  Zweigeltrebe Rosé z červencové akce – ideální letní víno.

Rulandské bílé - výběr z hroznů 2009 A+ - pro znalce valtických vín je to trochu nečekaný „šálek kávy“, technologie a čas zanechaly své stopy, ale po chvíli se k němu člověk rád začal vracet, neocení každý.

Rulandské modré - VOC 2012 Premium Collection – skvělé víno pro opravdové znalce červených vín, mnohem výraznější než MP ale to už není víno pro každého i cenově.

 

Nechci opakovat odborné popisy z lahví, které popisovaly dobře obsah a určitě je dělali odborníci. Jako Sommelier z lidu jsem chtěl dodat praktické doplňující informace konzumenta (s pomocníky), který hodnotí a vybírá podle obecnějších kritérií a v rámci daného výběru.

Děkuji za tuto zajímavou možnost vyzkoušet Vaše vína a trochu na mne i „naložit zodpovědnost“. Zajímavá zkušenost."


 

Moc děkujeme panu Škavovi za ochotu a nadšení, které projevil v rámci svého úkolu a rovněž za fotky z degustace a za upřímné zhodnocení našich vín. 


Chcete se stát příštím Sommelierem z lidu a vybrat tři vína do říjnové nabídky? Tak neváhejte a přihlaste se do 4. 9. 2015! 


Přihlaste se ZDE.