Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

Salon vín 2018

Celostátní nejprestižnější vinařská soutěž,  která pokračuje degustační expozicí 100 nejlepších vín z České republiky pro daný rok - to je Salon vín. Stovka nejlepších vín vybraných odbornými degustátory získává ocenění v podobě zlaté medaile Salonu vín ČR, které tak vypovídá o jeho jedinečné kvalitě.

Obrovskou konkurencí 2073 vín se do finálové stovky nejlepších vín České republiky pro rok 2018 probojovala dvě vína značky CHÂTEAU VALTICE. Naši vinařská historie v Salonu vín ČR se tak navýšila na celkem 119 zlatem oceněných vín.

Vína oceněna zlatou medailí Salonu vín 2018


 

Ryzlink rýnský 0,75  pozdní sběr 2016
Premium Collection

Toto víno bylo vyroben z hroznů, z viniční trati Pustina, z obce Hrádek, která již spadá do znojemské podoblasti. Moc nás těší, že víno z této lokality již potřetí uspělo v této prestižní soutěži. Vůně tohoto vína je krásně ovocitá, připomínající sušené meruňky či citrusy. Plná, harmonická chuť s jemnými minerálními tóny a dlouhou dochutí jistě potěší každého milovníka suchých vín.

Rulandské šedé 0,75 výběr z hroznů 2015
Premium Collection

Rulandské šedé jedním z 10 polosladkých vín, které se do letošní stovky hrdě probojovaly. Jde o víno harmonické a plné extraktivní chuti, které svou bohatou vůní připomíná nejen rozinky či med, ale také tropické ovoce - zejména liči a žlutý meloun. Hrozny pro toto víno nám dala jedna z našich nejlepších tratí, Kraví hora v Dolních Dunajovicích, která také  nabízí jeden z nejhezčích pohledů na Pálavské vrchy.

Výše zmíněná vína lze také zakoupit po celou dobu trvání degustační expozice 2018 přímo v Salonu vín.

Vína oceněna stříbrnou medailí Salonu vín 2018


Vína, která byla umístěna ve finální dvoustovce nejlepších vín, ale neprobojovala se již do finální stovky – byť jen o setinu bodu.

Nový ročník celoroční degustační expozice Salonu vín ČR bude pro veřejnost otevřen od soboty 27. ledna 2018 tradičně na zámku ve Valticích.

×