Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

Salon vín 2018

Salon vín – to je pojem, který je jistě mnohým z Vás, kteří pravidelně navštěvujete Valtice, dobře známý. Celostátní nejprestižnější vinařská soutěž,  která pokračuje degustační expozicí 100 nejlepších vín z České republiky pro daný rok. Odbornými degustátory vybraná stovka vín získává ocenění v podobě zlaté medaile Salonu vín ČR, které tak vypovídá o jeho jedinečné kvalitě.

V obrovské konkurenci 2073 vín letos uspěla a do degustační expozice 100 nejlepších vín se probojovala dvě vína značky CHÂTEAU VALTICE, a to polosladké Rulandské šedé – výběr z hroznů 2015 Premium Collection za mikulovskou podoblast a suchý Ryzlink rýnský – pozdní sběr 2016 Premium Collection za podoblast znojemskou. Tato vína tak navýšila naši vinařskou historii v Salonu vín ČR na číslo 119.

  • Rulandské šedé – výběr z hroznů 2015 Premium Collection je jedním z 10 polosladkých vín, které se do letošní stovky hrdě probojovaly. Jde o víno harmonické a plné extraktivní chuti, které svou bohatou vůní připomíná nejen rozinky či med, ale také tropické ovoce – zejména liči a žlutý meloun.  Hrozny pro toto víno nám dala jedna z našich nejlepších tratí, a to Kraví hora v Dolních Dunajovicích, která se nachází poblíž Novomlýnské vodní nádrže, a také nabízí jeden z nejhezčích pohledů na Pálavské vrchy.
  • Ryzlink rýnský – pozdní sběr 2016 Premium Collection byl vyroben z hroznů, z viniční trati Pustina, z obce Hrádek, která již spadá do znojemské podoblasti. Moc nás těší, že víno z této lokality již potřetí uspělo v této prestižní soutěži. Vůně tohoto vína je krásně ovocitá, připomínající sušené meruňky či citrusy. Plná, harmonická chuť s jemnými minerálními tóny a dlouhou dochutí jistě potěší každého milovníka suchých vín.

Udělují se také stříbrné medaile Salonu vín, které představují formu ocenění pro vína, která byla umístěna ve finální dvoustovce, ale neprobojovala se již do finální stovky – byť jen o setinu bodu.

Naše Zweigeltrebe – pozdní sběr 2015 získalo toto ocenění v minulém roce a se stříbrnou medailí s letošním ročníkem se bude chlubit i v roce 2018.

Zmíněná vína si můžete nakoupit přes náš e-shop, u nás ve vinařství na obchodním oddělení, a také po celou dobu trvání degustační expozice 2018 přímo v Salonu vín. Více o systému soutěže a kompletní výsledky najdete v tiskové zprávě na tomto odkazu. >>>

Nový ročník celoroční degustační expozice Salonu vín ČR bude pro veřejnost otevřen od soboty 27. ledna 2018 tradičně na zámku ve Valticích.

×