Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

Salon vín 2017

Celostátní nejprestižnější vinařská soutěž,  která pokračuje degustační expozicí 100 nejlepších vín z České republiky pro daný rok - to je Salon vín. Stovka nejlepších vín vybraných odbornými degustátory získává ocenění v podobě zlaté medaile Salonu vín ČR, které tak vypovídá o jeho jedinečné kvalitě.

Obrovskou konkurencí 2020 moravských a českých vín od 157 vinařů a vinařských firem se do finálové stovky nejlepších vín České republiky pro rok 2017 probojovala dvě vína značky CHÂTEAU VALTICE. Naši vinařská historie v Salonu vín ČR se tak navýšila na celkem 117 zlatem oceněných vín.

Víno oceněno zlatou medailí Salonu vín 2017


Ryzlink rýnský 0,75  VOC Valtice 2015
Premium Collection

Toto špičkové víno bylo dokonce vybráno hodnotiteli jako nejlepší víno mikulovské podoblasti a bylo nominováno do finálního výběru celkového Šampiona Salonu vín, kde skončilo těsně za ním. Ryzlink rýnský VOC Valtice 2015 vyniká nádhernou vůní, ve které se linou vzájemně sladěné tóny broskví a jablek, doplněné jemným nádechem kvetoucích lip, a díky jeho plné a harmonické chuti jistě potěší každého znalce vín.

Výše zmíněné víno lze také zakoupit po celou dobu trvání degustační expozice 2017 přímo v Salonu vín.

Vína oceněna stříbrnou medailí Salonu vín 2017


Zweigeltrebe 0,75
pozdní sběr 2015

Víno, která bylo umístěno ve finální dvoustovce nejlepších vín, ale neprobojovalo se již do finální stovky – byť jen o setinu bodu.

Nový ročník celoroční degustační expozice Salonu vín ČR bude pro veřejnost otevřen od soboty 4. února 2017 tradičně na zámku ve Valticích.

×