Finger Lakes International Wine Competition 2020

Soutěž Finger Lakes International Wine Competition je největší světovou vinařskou charitativní soutěží, která se každoročně koná v Rochesteru, NY, USA. Pomáhá dětem s onkologickými onemocněními z celého světa.

Vinařství přispívají svými víny i do aukce jejichž výtěžek hradí pobyt nemocných dětí ve speciálním letním kempu.

CHÂTEAU VALTICE si z této soutěže letos přiváží 13 krásných ocenění, včetně šampiona kategorie červených vín pro víno Merlot - výběr z hroznů 2017 Premium Collection.

„Letošní obrovský úspěch je pro naše rodinné vinařství o to cennější, že jde o šampiona v kategorii červených vín, a zvláště u odrůdy, která se pěstuje ve všech významných vinařských státech. Takže konkurence je skutečně obrovská.

Již několik let rádi boříme mýty o tom, že na Moravě nejdou vyrobit světová červená vína. A právě takovéto výsledky z anonymních degustačních soutěží ve světě jsou jednoznačným důkazem o tom, že na Moravě umíme velká vína, a to i ta červená.

V letošním roce jsem měl na této soutěži v USA osobně hodnotit, ale o to větší mám z tohoto krásného úspěchu radost.“ uvedl ředitel vinařství CHÂTEAU VALTICE David Šťastný.

Letos se zúčastnilo více než  dva tisíce vín z téměř dvaceti zemí světa.

Vína oceněna zlatou medailí


 

Vína oceněna stříbrnou medailí


Vína oceněna bronzovou medailí


×