Hudba na vinicích

Hudba na vinicích

Hudba na vinicích popáté: Valticím zazpívá Dyk, Kozub, IMT Smile i Čechomor

Přímo pod kolonádou Reistna, na úpatí vinohradů, se rozkládá rodinné vinařství CHÂTEAU VALTICE s unikátní vinařskou 100dolou. Právě tam si budete moci v průběhu července a srpna 2024 užít se sklenkou vína v ruce sérii open air koncertů.

Pozvání od organizátorů Hudby na vinicích přijali slovenští Kandráčovci a IMT Smile, premiérově zazpívá Krhut & Kozub  s kapelou, zazáří i Vojta Dyk se svým projektem Tros Discotequos a na místo činu se vrátí Čechomor nebo Queenie. Valtickou premiéru pod širým nebem bude mít navíc talk show 7 pádů Honzy Dědka.

Pěkně nabitý program, co říkáte?

Koncertní seriál Hudba na vinicích nabízí v originálních kulisách moderních vinařství spojení dobrého vína, a ještě lepší živé hudby v podání předních českých i slovenských hvězd. Sází na osvědčená jména populární hudby. Že se tento tah organizátorům vyplácí je jasné z rekordní návštěvnosti v roce 2023, mnohé koncerty bývají navíc několik týdnů předem vyprodané. „S každým ročníkem vzroste zájem fanoušků zhruba o čtvrtinu. Jsme moc rádi, že projekt, který vznikl v době pandemie covidu jako alternativa k velkým hudebním akcím, se úspěšně usadil na české hudební scéně,“ říká jeden z pořadatelů akce Tomáš Staněk, s tím, že vinařství CHÂTEAU VALTICE je v seriálu zapojené od samého začátku v roce 2020.

Přímo pod valtické vinohrady zamíří premiérově v sobotu 5. července open air verze televizní talk show 7 pádů Honzy Dědka, kam si známý moderátor během 100minutového představení pozve 4 zajímavé hosty z různých odvětví. „Televizní natáčení v divadle a představení pod širým nebem je zcela odlišný žánr. Venkovní akce, kde o pozornost diváků soupeříte s okolní krajinou, počasím, ptáky a dalšími přírodními efekty, jsou pro mě výzvou,“ uvádí Honza Dědek.

Koncertní porci načne ve čtvrtek 11. 7. východoslovenský folklórní soubor Kandráčovci. Následovat je bude v sobotu 25. 7. Čechomor, sobotu 2. 8. si pro sebe vyhradil valtické pódium projekt Tros Discotequos, pozůstatek kapely Nightwork ve složení Vojta Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián.

V srpnu se dále budou snažit oslovit valtické publikum bratři Táslerové se svou kapelou IMT Smile (17. 8.), čtvrtek 22. 8. bude patřit  Jiřímu Krhutovi & Štěpánovi Kozubovi a jejich doprovodné kapele. Celou sérii valtické Hudby na vinicích zakončí v pátek 23. 8. srpna show českého Freddieho Mercuryho a jeho kapely Queenie.

Tak co, máte vybráno? Lístky jsou v prodeji v síti xticket.cz a také přímo ve Valticích ve Vinařské stodole.

Vloženo: 17.01.2024
×