CHÂTEAU VALTICE absolutním CHAMPIONEM roku 2023 v soutěži TOP VINAŘSKÝ CÍL!

CHÂTEAU VALTICE se svou unikátní Vinařskou 100dolou s „Chrámem vína“ propojeným s historickým srdcem tohoto ryze moravského rodinného vinařství, s Křížovým sklepem A.D. 1640,  se staly absolutním CHAMPIONEM ROKU v soutěži „TOP VINAŘSKÝ CÍL 2023“.

TOP VINAŘSKÝ CÍL je unikátní soutěž založená na hlasování návštěvníků, kteří si vybírají mezi 234 „vinařskými cíli“ v České republice, tj. vinnými sklepy, vinotékami, vinařstvími, ale i vinařskými penziony a dalšími cíli vinařské turistiky. Každý zařazený vinařský cíl má svého odborného garanta, který nominaci do soutěže zaštiťuje.

CHÂTEAU VALTICE postoupilo do kategorii „CHAMPIONŮ“. Tato kategorie vznikla teprve před několika lety.

Do této kategorie postupují unikátní vinařské cíle, které v uplynulých letech, tak jako my, získaly několik medailových umístění.

S trochou zdravé nadsázky, je to jako se dostat do finálové skupiny ligy mistrů ve fotbale, proto si už tohoto postupu velmi ceníme.

„To, že jsme se stali celkovým vítězem soutěže, je pro nás velkým oceněním naší dlouholeté práce, za kterým stojí celý tým lidí na všech úrovních. Výsledek naší práce začíná v našich vlastních vinicích a prací našich vinohradníků a vinařských „mistrů“ při výrobě těch nejlepších vín. Za druhý pilíř našeho úspěchu považuji umění skloubit výrobu vína s architektonickým konceptem, jako tomu bylo od nepaměti. Po téměř sto letech se nám opět daří obnovit a rozvíjet koncepci původního vinařského dominia. Využíváme původních materiálů jako je kámen, cihla a dřevo. Jdeme krok za krokem. Cílem je vytvořit pokorný a nadčasový charakter vinařského dominia navazující na původní architekturu Lednicko-Valtického areálu. Za třetí pilíř úspěchu našeho vinařství považujeme vybudování špičkových služeb a otevření vinařství všem milovníkům vína. Úspěch je pak výsledek práce celého týmu a lidí pracujících na všech úrovních. Za vším stojí „hromada“ obětavé práce a jak se říká, tým je tak kvalitní, jak kvalitní je jeho „nejslabší“ článek.“ říká David Šťastný z CHÂTEAU VALTICE.

Každé takové vítězství je pro nás vždy i velký závazek pro další období, abychom si svou kvalitu udrželi a ocenění zasloužili. Zároveň jde o povzbuzení do další práce, které je ještě hodně před námi. Pořád je co zlepšovat.

Hodně lidí nám fandilo a podpořilo nás. Za to jim patří také velké poděkování. Vždyť v této elitní kategorii jsme zvítězili s velkým náskokem nad ostatními vinařskými cíli v kategorii Championů. Navíc jsme získali také absolutně nejvyšší počet hlasů ze všech soutěžících vinařských cílů! Je vás hodně, co stojí za tímto jedinečným úspěchem, a proto ještě jednou všem moc děkujeme.

Výsledky:

TOP vinařský cíl CHAMPION roku 2023 s celkovým počtem 807 platných hlasů
CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s.

Vítěz TOP vinařský cíl 2023 s celkovým počtem 780 platných hlasů
Bukovanský mlýn

Stříbrný TOP vinařský cíl 2023 s celkovým počtem 513 platných hlasů
BOHEMIA SEKT Návštěvnické Centrum

Bronzový TOP vinařský cíl 2023 s celkovým počtem 374 platných hlasů
Dvůr pod starýma horama

Cena Národního vinařského centra 2023 s celkovým počtem 189 platných hlasů
Habánský sklep Vinařství Lacina

Na celkově pátém místě se umístilo další zařízení Château Valtice – Zámecký sklep A. D. 1430

Vloženo: 05.10.2023
×