Spolek přátel valtických vín

Spolek přátel valtických vín je uskupení, jehož cílem je z milovníků vína udělat znalce a ze znalců udělat milovníky vína.

Poplatky: Žádné!!!! Členství ve spolku je dobrovolné a hlavně zde nejsou žádné poplatky, příspěvky ani jiné bankovní (p)odvody.

Povinnosti: Zájem o víno, vinařskou kulturu a o legraci.

Práva: Člen Spolku má především právo být včas e-mailem pozván na každou vinařskou akci CHÂTEAU VALTICE.

Členství ve spolku je zdarma a plynou z něj jenom výhody:

  • sleva min. 10 % ze základního ceníku při nákupu lahvového vína, které není v měsíční akci
  • doprava zdarma při nákupu nad 30 lahví (5 a více ucelených kartonů); netýká se poplatku za platbu na dobírku
  • měsíční zvýhodněné nabídky na vína (platí jak v našem eshopu tak i ve Vinařské stodole)

Jak se stát členem?

  • Registrací do našeho e-shopu na této stránce. Nově přihlášený člen má po registraci automaticky vytvořen účet v eshopu a může využívat zvýhodněných nabídek na nákup vína.

Novinky pro členy e-mailem

Každý nově zaregistrovaný člen Spolku potvrzuje souhlas se zasíláním zvýhodněných nabídek, obchodních sdělení a pozvánek na vinařské akce e-mailem, a to na e-mailovou adresu, kterou zadal při registraci.

Souhlas se zasíláním obchodních sdělení lze kdykoliv odvolat, tím není dotčeno právo člena Spolku nakoupit za zvýhodněných podmínek.


Vinařské akce pro členy spolku

Rádi cestujete na Moravu, máte zájem o víno, vinařskou kulturu a o legraci? Jako součást vinařského programu pořádá každoročně Spolek přátel valtických vín setkání členů. Jsou jimi:

ČERVEN

Vyberte si takovou cestu za vínem, která vás baví.

…na kole

Nadšení cyklisté se každoročně vydávají na cyklotoulky kolem Valtic a blízkého okolí, při kterých pro vás připravujeme několik zastávek na občerstvení. Vrcholem je i soutěž o nejrychlejší dosažení vrcholu! 🙂

A když jsme ve Valticích, tak tím vrcholem je myšlena nejvýše položená stavba – kolonáda Reistna. Zdolání tohoto prudkého kopce je pořádnou výzvou pro každého cyklistu a na závěr vinařského dopoledne je i příjemným místem pro zasloužený odpočinek po náročném výletě. Jako bonus je z vrcholku kolonády nádherná vyhlídka do celého Lednicko-valtického areálu.

Výsledky vrchařské cyklosoutěže vyhlašujeme vždy v odpolední části akce – na Zámeckém koštu vín.

…pěšky

Ten, kdo cyklistice moc neholduje, se může za vínem vydat pěšky. Zkušení průvodci vás autobusem odvezou a pak pěšky povedou na místa, kde dozrávají ty nejlepší hrozny pro naše vína. Navštívíte vyhlášené vinice a můžete se zeptat na vše co vás o vinicích a víně zajímá.

 

Zámeckého koštu vín se můžete zúčastnit nezávisle na dopoledním programu. Můžete přijít NA SKLENIČKU nebo si objednat degustaci SE VŠÍM VŠUDY. Co to znamená?

Jako návštěvníci s programem SE VŠÍM VŠUDY se můžete po zaplacení vstupného zúčastnit řízené degustace, je pro vás připraven bohatý raut a volná degustace vín. Navíc získáváte jako bonus poukázku v hodnotě 100 Kč na nákup vína z produkce CHÂTEAU VALTICE.

Pokud přijdete NA SKLENIČKU, neplatíte žádné vstupné a můžete si vychutnávat jakékoliv vzorky vín, které zakoupíte za žetony.

Během červnového Zámeckého koštu vín volíme PREZIDENTA SPOLKU. Tato čestná funkce připadá tomu členu Spolku, který se pravidelně zúčastňuje našich vinařských akcí. Prezident má právo vybrat vína do speciální edice vín, zvané PREZIDENTSKÁ SÉRIE.

 


ZÁŘÍ

RETRO VINOBRANÍ aneb Mistrovství světa ve sběru hroznů je tradičně netradiční vinařská akce, která nemá obdoby. Jak sám název napovídá, je pojatá ve stylu RETRO – tedy bridáda jako z 50.-60. let. Oblečte si monterky, zástěry, rádiovky i šátky, od nás nafasujete nůžky, kýble a hurá do vinohradu sbírat!

Po malé rozcvičce vás čeká tvrdý zápas družstev – Mistrovství světa ve sběru hroznů! Je to střihání hroznů na čas a snaha vytvořit nový český rekord, který padl zatím v roce 2012, kdy sběrači během 15 minut nasbírali neskutečných 3 532 kg.

Pozor! Akce není nic pro slečinky, takže velmi dobrá nálada a vysoká odolnost v tvrdém boji je podmínkou! 🙂 Svačit budete chleba se škvarkovou pomazánkou, zapíjet ho budete burčákem a když budete dobře pracovat, dostanete na oběd guláš z naší závodní jídelny.

 

Zámecký košt vín (a burčáků) je po náročném dopoledním vinobraní vítaným odpočinkem, koštu se však můžete zúčastnit nezávisle na dopoledním retro vinobraní. Pokud přijdete na program SE VŠÍM VŠUDY, čeká na vás již od 15:30 hodin prohlídka areálu vinařství s ochutnávkou burčáků v jeho různých stádiích, od moštu až po vznikající mladé víno. Pro velký zájem jsme večerní akci rozdělili do dvou míst, můžete si tak vybrat, jestli chcete akci absolvovat v prostorách Zámeckého sklepa (levé křídlo Zámku Valtice) nebo ve sklepě Vinařské 100doly (Vinařská 407). Na obou místech Vás čeká bohatý raut, řízená degustace a volná ochutnávka vín. Vyhlášení výsledků dopoledního Mistrovství ve sběru probíhá pouze v Zámeckém sklepě.

Program NA SKLENIČKU je možné absolvovat pouze v Zámeckém sklepě od 19:00, během kterého si můžete vychutnat vybrané vzorky vín.


AKTUÁLNÍ KALENDÁŘ VINAŘSKÝCH AKCÍ SLEDUJTE ZDE nebo se PŘIHLASTE DO SPOLKU a využijte okamžitě zajímavé nabídky.

×