Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

Kniha Víno na zdraví

V této komplexní publikaci se vědci prof. MUDr. Milan Šamánek, DrSc, FESC. spolu s doc. MUDr. Zuzanou Urbanovou zabývají historií konzumace alkoholu a jeho vlivu na lidské zdraví.

V knize Víno na zdraví se můžete dozvědět, jak se používalo víno v lékařství, kdy je pití nebezpečné, jaké jsou přiměřené dávky alkoholu a proč má pravidelná a střídmá konzumace alkoholických nápojů výrazně pozitivní vliv na lidské zdraví.

Hlavním poselstvím knihy je právě skutečnost, že pravidelná střídmá konzumace nízkých dávek alkoholu má pozitivní vliv na lidské zdraví. V současné době už o tomto faktu lékaři nepochybují. Celá řada odborných studií totiž potvrdila stovky let známou skutečnost, že pravidelné pití vína, například dvou až čtyř dcl vína u mužů a dvou až tří dcl vína u žen, výrazně snižuje riziko srdečního infarktu či mozkové mrtvice a tím prodlužuje lidský život.

„Osoba mírně popíjející víno má velkou naději žít v průměru o čtyři roky déle než abstinent,“ shrnuje spoluautor knihy profesor Milan Šamánek.

Profesor Milan Šamánek je jedním z našich předních dětských kardiologů a kardiochirurgů a v současné době se věnuje hlavně prevenci aterosklerózy a ischemické choroby srdeční. Za svou celoživotní práci byl profesor Šamánek oceněn v loňském roce prezidentem republiky státním vyznamenáním Medailí za zásluhy I. stupně. Docentka Zuzana Urbanová je naší úspěšnou přední dětskou kardioložkou.

Kniha vznikla za podpory Vinařského fondu a předních vinařských společností Bohemia Sekt, CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a Znovín Znojmo.

Knihu můžete zakoupit jako součást dárkového balení se dvěma víny značky CHÂTEAU VALTICE nebo samostatně v klasickém obalu, či v luxusním provedení v kůži. Ke koupi je také přímo ve Valticích ve Vinařské stodole.

Úspěchy knihy Víno na zdraví


  • Awards of OIV 2012 (OIV – nejvyšší mezinárodní organizace pro révu a víno na světě). V pátek 14.12.2012 se v Paříži předávala ocenění za nejlepší knihy na světě v různých oblastech a v oblasti  „víno a zdraví“ zvítězila v obrovské mezinárodní  konkurenci vinařských knih právě kniha z České republiky - VÍNO NA ZDRAVÍ. Od OIV získala Česká republika tak významné ocenění za knihu v oblasti „víno a zdraví“ vůbec poprvé.
  • Awards of OIV 2011 - druhé místo
  • Vinařství roku 2010 - ocenění VINDEMIA LIBRI jako nejlepší vinařská kniha.

Získat ocenění od nejvyšší mezinárodní vinařské organizace na světě je něco jako získat pro Českou republiku medaili na olympiádě. Jsem moc rád, že jsem si mohl pracovně vyzkoušet, jaké to je vydávat knihu. Byla to pro mě obrovská výzva, podílet se na vydání takové knihy s tak významnými autory. Vůbec jsem si neuvědomoval, kolik s tím bude spojeno práce. Stálo to však za to! Získat tak obrovské světové ocenění, vyváží ty hodiny práce po nocích nad vydáním knihy.“ říká šťastný David Šťastný, z CHÂTEAU VALTICE - Vinných sklepů Valtice, který s agenturou LUCIE knihu vydával.

×