Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2018 – Sommelierka z lidu na srpen

Srpnovou Sommelierkou z lidu se tentokrát stala paní Lenka Gustyová. Která tři vína vybrala do srpnové akční nabídky pro členy Spolku přátel valtických vín si přečtěte v jejím hodnocení.

Ryzlink rýnský – kabinetní víno 2017 – mladé, svěží a lehké, ideální na léto. Příjemná chuť po ovoci a medu s lehce zemitou dochutí.

Dornfelder – výběr z hroznů 2011 barrique Premium Collection – zralé plné víno, příjemná dochuť višní v čokoládě a švestky s příjemnou tříslovinou, která nezanechává „drhnutí na jazyku“, výborné víno.

Frankovka – pozdní sběr 2016 – pitelné a příjemné víno, lehké a příjemné kyselinky i třísloviny, méně výraznější než Dornfelder.

Bouvierův hrozen – pozdní sběr 2016 Premium Collection – výraznější kyselinka a „drsnější“ chuť, ale chuťově dobré a bez nepříjemné dochuti.

Chardonnay – výběr z hroznů 2015 Premium Collection – lehká kyselinka, ostřejší kořeněná chuť, víno s příjemnou ovocnou vůní.

Tramín žlutý – moravské zemské víno 2016 Premium Collection – sladší víno, chuť po ovoci a lipovém květu s hořkou dochutí.

 

Děkujeme paní Gustyové za zhodnocení a za fotku! 🙂

×