Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2018 – Sommelierka z lidu na červen

Na červen připadl příjemný úkol zhodnotit ZDARMA 6 vín CHÂTEAU VALTICE paní Martině Hubáčkové ze Zlína. Která tři vína vybrala náše nová Sommelierka z lidu do červnové akční nabídky pro členy Spolku přátel valtických vín si přečtěte v jejím hodnocení.

„Prokoštovala jsem se Vámi zaslanými víny, která mě obohatila a zpříjemnila mi několik večerů. Stručný popisek jednotlivých vzorků + moje foto zasílám v příloze. Jsem váš dlouholetý fanda, do Valtic jezdíme s manželem poměrně pravidelně a salony vín absolvujeme dvakrát do roka. Také mám za sebou I., II., i III: Kadeta na Vinařské akademii Valtice a jsem ráda, že jsem mohla zúročit získané vědomosti.

  • Ryzlink vlašský – výběr z hroznů 2015 Premium Collection – ve vůni je patrná letní louka, zralé sladké ovoce, mineralita, angrešt. V chuti je víno plné, robustní, extraktivní, vyvážené. Voní úžasně, chutná ještě lépe. Není vtíravé, ale chytne za srdce. Je to víno na vrcholu.
  • Zweigeltrebe – pozdní sběr 2015 – barva vína je nádherná rubínová (jak uvedeno na vinětě) s fialově hnědými menisky. Vůně vína, to je hořká čokoláda, trochu kávy, ostružiny, černý rybíz, přezrálé višně, sladké rozinky. Chuť vína je v delší dochuti. Je svěží, hladivé, pije se samo, potěší a rozehřeje. Víno je vyvážené, není složíté, proto je líbivé a podmanivé s příjemnou kyselinkou a taniny.
  • Muškát moravský – pozdní sběr 2016 – vůně vína omámí svou bohatostí rozkvetlé letní louky a mimoto mně obohatila vůní jablek, rynglí, akátového medu a rozinek. V barvě vína se objevuje nádherná velmi světle žlutá, kříšťálově žlutá. V chuti je příjemná kyselinka, dochuť střední, zaoblená. Víno je příjemně razantní jak v chuti, tak ve vůni, vše navzájem se doplňuje. Toto víno osloví, je ušlechtilé a má v sobě hodně slunka.

V případě tohoto vína bohužel došlo v mezičase k neočekávanému vyprodání, nový ročník připravujeme k uvedení do prodeje.

  • Sauvignon – pozdní sběr 2017 – ve vůni je mnoho, od podmanivých voňavých bonpar přes jablka až k černému rybízu a angreštu. V chuti je víno plné, příjemnými živými kyselinkami. Chuť samotná je svěží, obohacující, nakopne a probudí chuťové poharky a víno vybízí k dalšímu koštování.
  • Rulandské bílé – výběr z hroznů 2015 Premium Collection – barva vína jemně nazlátlá s příjemnými odlesky. Ve vůni vína jsou peckoviny, švestky, bílé broskve, jemně meruňky, luční med. Chuť vína je vyvážená, harmonická, s příjemnou kyselinkou a střední dochutí.
  • Rulandské modré – kabinetní víno 2017 – ve vůni stopa hřebíčku, kůže, trocha peckovin – třešeň, švestka, trocha vůně jodu. Barva vína rubínová (jak uvedeno na vinětě) s jemně nahnědlým meniskem. Na chuť je víno lehké a mladé, s velmi jemnou svíravostí.

Vína z CHÂTEAU VALTICE jsou našimi favority a posezení ve vaší Stodole, to je zažitek, za kterým se rádi vracíme. Pro mě je víno velké potěšení a lék na všechno. Vážím si práce CHÂTEAU VALTICE a přeji bobulkám, které se pomalu klubou na svět hodně slunka a hodně síly.“

Děkujeme paní Hubáčkové za špičkové zhodnocení, krásné přání a také za fotku z degustace 🙂

×