Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2018 – Sommelierka z lidu na březen

Do březnové akční nabídky vybírala tentokrát svá tři TOP vína paní Petra Kubíčková z Telce. Přečtěte si jak naše březnová Sommelierka z lidu zhodnotila 6 vín CHÂTEAU VALTICE.

„V tomto měsíci jsem byla poctěna stát se Sommelierem z lidu a s radostí jsem přímo ve Vinařské stodole převzala karton vín k hodnocení. Do vašich sklepů a do Valtic jezdíme pravidelně již deset let nejen v létě, ale najdeme si chvíli i v zimních měsících, abychom načerpali dobrosrdečnost od místních občanů a přivezli si vždy nějaké novinky z oblasti bílých vín k domácímu popíjení.

Od Vašeho zaměstnance, staršího pána, který nás velmi často provádí při prohlídkách sklepů nebo je častým hlídačem na Kolonádě Reistně jsme převzali jeho dobrou radu – „pijte pouze to, co Vám chutná“. Touto větou se opravdu řídíme, a tak se předem případně omlouváme znalcům, že naše hodnocení bude možná nepříliš profesionální, ale lidské a pro nás pravdivé.

Měli jsme radost, jaké skvosty jste nám připravili k ochutnání, ale bohužel pro nás, coby milovníky sladších vín, byla většina vín v suchém provedení. (naše pozn.: 6 vín, která posíláme Sommelierům z lidu se snažíme vždy stanovit tak, aby byla rozmanitá jak z hlediska cukrů, tak i řad a neopakovaly se často stejná vína) Vznikla nám tak poměrně svízel s hodnocením, ale i přesto si stojíme za tímto pořadím:

1. Dornfelder – pozdní sběr 2016 – červené jsme se ještě nenaučili vychutnat, nikdy jej nepijeme, přesto nás ale toto víno velmi mile překvapilo. Sice jsme si předsevzali, že ochutnáme pouze sklenku, ale za chvilku jsme měli dochutnanou celou lahvinku. Opravdu výborné.

2. Sylvánské zelené – VOC Valtice Premium Colletion 2016 – ačkoliv jde o víno suché, chutnalo nám i v těchto studených dnech po letním ovoci a sklenka na dobrou noc byla velmi příjemná.

3. Velká Morava – pozdní sběr Premium Collection 2015 barrique –  nádherně voňavé, plné červené vínko, pro jemnější polovičku až dost tvrdé, ale pro mužskou polovinu hodnotící komise opravdu výborné víno pro dlouhé večery.

4. Děvín – slámové víno 2015 – delikatesa, víno pro největší rodinné slavnosti. Není možné srovnávat s běžnými víny, ale to už dnes každý vinař ví. Velmi sladké, vzácné, dokonalé.

5. Veltlínské zelené – pozdní sběr 2015 – bohužel, toto víno naše chuťové pohárky příliš neoslovilo

6. Ryzlink rýnský – pozdní sběr 2016 –  ani toto víno se nestane naším favoritem. Milovníci suchých vín, ale třeba budou mít úplně opačný názor.

Kupujeme rádi Vaše sladší vína, například nyní nám ve sklepě odpočívá Tramín červený, ale tentokrát jste se nám ne tak úplně trefili do chutě. O to víc Vám ale děkujeme, že jsme mohli ochutnat víc z Vaší nabídky. Hned jak jaro zavolá, naložíme koloběžky a vyrážíme k Vám do kraje, ochutnávat další dobrůtky poblíž vinařských stezek.

Ať se Vám daří!!!

Zdravíme a přejeme brzké jaro!

 

Děkujeme paní Kubíčkové za upřímné zhodnocení našich vín i za poslané fotky a těšíme se opět někdy na viděnou! 🙂

×