Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2018 – Sommelier z lidu na únor

Do únorové akční nabídky vybíral tentokrát svá tři TOP vína pan Radovan Roubalík z Těšetic. Přečtěte si jak náš únorový Sommelier z lidu společně s přáteli zhodnotil 6 vín CHÂTEAU VALTICE v prostředí jeho krásného sklepa 🙂

„K degustaci Vašich hezkých vín jsem přizval přátele, se kterými pravidelně navštěvuji valtické kulturní akce, během kterých se nezapomínáme zastavit na Vinařské pohotovosti, ve Stodole a pokud jsou přístupné, tak i v některém z Vašich sklepů.

Pomyslné stupně vítězů u nás obsadila tato vína:

  • 1. Svatovavřinecké rose – kabinetní víno 2017 – tak tohle růžové se opravdu povedlo! Víno barvy červeného grapefruitu a vůně lesních jahod. V chuti se objevují tóny melounu. Příjemný společník pro budoucí horké letní večery. Dokážu si jej představit také jako vhodnou součást kulturních zážitků, třeba večeru s poezií…
  • 2. Tramín červený – výběr z hroznů 2016 – ve vůni převažují medové tóny kombinované s lipovým květem. Při ochutnání vystoupí jemná chuť angreštu a v dochuti se objeví pikantní nádech zázvoru.
  • 3. Modrý Portugal – kabinetní víno 2015 – čiré víno jiskrné rubínové barvy. Nastavíme-li toto víno do cesty paprsku světla, můžeme pozorovat malý barevný koncert. Voní po červeném rybízu a růžové pivoňce. V chuti potěší příjemná kyselinka, v závěru nádech skořice a broskvové pecky s nakousnutým jádrem. Dobrá volba pro milovníky červeného…

A nyní již hodnocení bez určení dalšího pořadí:

  • Ryzlink vlašský – ledové víno 2016 – víno sytější žluté barvy a těžké plné vůně rozinek. V chuti sušené fíky přelité javorovým sirupem. Myslím si, že toto víno ukáže plně svoji krásu a výjimečnost za 2 – 3 roky.
  • Aurelius – pozdní sběr 2016 – svěží vůně jemně rozdrceného bojínku lučního s nádechem rozkvétajících bezinek. V chuti se objevuje nedozrálý ananas podbarvený vyváženou kyselinkou. (Ze stupňů vítězů byl odsunut až po velmi dlouhé výměně názorů).
  • Neuburské – pozdní sběr 2016 – vůně vína koresponduje s vůní přezrálé hrušky máslovky. Kořenitá chuť limetkové kůry. Víno na patře doznívá příjemným teplem a vhodně doplnilo podávanou bruselskou paštiku.

Děkujeme panu Roubalíkovi za výborné zhodnocení i za fotky z jeho krásného sklepa 🙂

       
×