Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2016 – Sommelierka z lidu na květen

Květnovou Sommelierkou z lidu byla vylosována paní Pavlína Kejs, která dostala za úkol zhodnotit 6 vín značky CHÂTEAU VALTICE a vybrat dle svého nejlepšího vědomí a svědomí tři nejlepší do aktuální akční nabídky pro členy Spolku přátel valtických vín. Která vína jí nejvíce zachutnala si přečtěte v jejím zhodnocení níže…

Předem bych chtěla poděkovat za milou příležitost degustace vína z Vašeho proslulého vinařství. Degustace proběhla v kruhu přátel a dobré nálady. Překvapivě jsme se relativně shodli na pořadí vín i vítězi. Ochutnávání vín nás tak bavila, že jsme dokonce vymysleli jako druhé kolo, degustaci naslepo, u které jsme se velmi bavili.

1. Hibernal – pozdní sběr 2015 – víno krásně vyvážené chuti, která zachutná ženám i mužům, kteří mají rádi vína sladší, avšak ne zas přeslazená. Vůně vína je velmi příjemná. Opravdu jsme v něm našli tóny lipového květu a ananasu. Chuť neruší žádná výrazná kyselinka. Ideální víno pro nadcházející měsíce, plné slunce a pozitivní energie. Víno jsme doplnili konzumací sýru ementálového typu a kozím sýrem. Uměla bych si představit sklenku Hibernalu ke svěžímu ovocnému dezertu. Byla radost ho ochutnat a ráda si ho znovu koupím ve vinotéce.

2. Chardonnay – výběr z hroznů 2013 – toto víno se umístilo v těsném závěsu za Hibernalem. Chardonnay nikdy nezklame, je to víno vyvážené vůně a ovocné chuti. Ještě lépe, když se jedná o výběr z hroznů, kde je znát malinko vyšší cukernatost, která je bonusem pro milovníky Chardonnay. Víno jsme degustovali se sýry ementálového typu, kozými sýry a dokázala bych si ho představit i k nějakému dobrému čokoládovému dezertu.

3. Zweigeltrebe pozdní sběr 2015 – červené víno jemné chuti, které by mohlo oslovit i milovníky vína, kteří dávají přednost vínům bílým. Působí na mne jako víno vyvážené chuti s krásnou vůní lesních plodů a jemným nádechem pecek z třešní a višní. Víno bych doporučila k archivním tvrdým sýrům výrazné chuti, ale i k dezertům obsahující lesní plody.

4. Chardonnay – kabinetní víno 2015 – toto víno také nikdy nezklame, je svěží, má jemnou kyselinku a jsou z něj cítit citrusové plody. Myslím, že to bude vynikající víno pro nadcházející měsíce, k letnímu grilování nebo k posezení s přáteli.

5. Dornfelder – výběr z hroznů 2011 barrique Premium Collection – toto víno mě příjemně překvapilo. I když se červená vína teprve učím pít, kouřová chuť byla něčím zajímavá a dodala vínu jeho originalitu a odlišnost. Ve vínu jsme našli chuť višní a hořké čokolády. Víno bych doporučila pro lidi, kteří se nebojí zkoušet nové věci a mají rádi originalitu.

6. Veltlínské zelené pozdní sběr 2015 – v chuti vína je cítit zralé ovoce. V konkurenci ostatních vín, je ale odrůda Veltínu chuťově méně výrazná. Víno bych doporučila k lehkým letním salátům.

Ze všech degustovaných vín bych na měsíc květen doporučila vítězný Hibernal – pozdní sběr 2015 a červený Dornfelder – výběr z hroznů 2011 barrique Premium Collection. Tato vína opravdu stojí za ochutnávku.

Přeji celému týmu CHÂTEAU VALTICE mnoho spokojených zákazníků, jako jsme my. Vína, která jsou vyráběná s láskou, pokorou a radostí se poznají. 🙂

„Dobré víno je dobrý přítel, když s ním dovedeme zacházet.“ (Shakespeare)

Děkujeme paní Kejs za skvělé zhodnocení a za fotky z degustace 🙂

×