Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2016 – Sommelierka z lidu na červenec

Červencovou Sommelierkou z lidu se tentokrát stala paní Eva Krajčová. Která tři vína vybrala do červencové akční nabídky pro členy Spolku přátel valtických vín si přečtěte v jejím hodnocení.

„Ještě jednou děkuji fortuně, či kolu štěstí za lahodnou výhru.

Po počátečním nadšení mě nakrátko přepadla tíže závazku a situace se ještě zkomplikovala v momentě, kdy skalní adepti – tedy ta mužská část byla náhle jinou fortunou z ochutnávky vyřazena, kamarád pádem z motorky a následnými šrouby a gipsem a manžel odvozem RZ do nemocnice s plicní embolií. No, a víno si bohužel s tišícími léky stále velmi nerozumí.  Foto odpadlíků přikládám 🙂 Tak to všechno krásné pití zbylo na nás ženy… Ještě, že již pár let poctivě trénujeme a nyní tedy léta praxe náramně přišla vhod.

K samotnému pořadí… Určitě bylo těžké jej seřadit, protože všechna vína byla výborná, navíc čtyři byla z úrody loňského roku a ten patří sám o sobě kvalitou vína k vyjímečným. Své udělalo slunce a velmi teplé počasí, které přímo volalo po více cukru ve vínech bílých a červená byla tak trochu neprávem odsunuta mimo příčky vítězů.

1. Chardonnay – pozdní sběr 2015 – potěší svěží ovocnou citrusovou vůní, při následném doteku se špičkou jazyka jej pošimrá jemná „perlivost“ s dlouhou dochutí, spíše sušší, přesto, že se jedná o víno s přívlastkem polosuché. Chutnalo nám s fetou a ovčím žervé s ořechy, ale trochu netradičně i s irským Rib eye steakem. Výborné víno na pití od rána do večera.

2. Rulandské šedé – pozdní sběr 2015 – tohle víno velice  těsně šlape na paty výbornému Chardonnay. Tato dávná odrůda nezklamala. Chuť je harmonická a  s prvním douškem žádného milovníka vín nenechá na pochybách,  že pije „rulandu“ a zatraceně dobrou.

3. Ryzlink rýnský – pozdní sběr 2015 – krásná ovocně květinová chuť, velice jemně podtržena typickým aroma „rýňáku“. Ti co mají rýnský Ryzlink rádi by si ho rozhodně měli pořídit a to i v množství větším, než přiměřeném.

4. Frankovka – pozdní sběr 2013 – chladnější podvečer, posezení s přáteli pod pergolou, vepřové rilletes, domácí chléb, zrající sýry a k tomu toto plné, červené víno… Atmosféra umocněná chutí!

5. Ryzlink rýnský – kabinetní víno 2014 – „ryzlinská“ výrazná chuť. Výborné suché víno pro milovníky této odrůdy.

6. Rulandské modré – pozdní sběr 2015 – víno krásné barvy i chuti. Ti, co mají rádi červené si přijdou na své.

Přeji Všem mnoho krásných chvil ve společnosti valtických vín, vypitých při různých příležitostech a nebo jen tak, na radost!“

Děkujeme paní Krejčové za skvělé zhodnocení a za fotky z degustace a marodům přejeme brzké uzdravení! 🙂

×