Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2016 – Sommelier z lidu na říjen

Na říjen hodnotil 6 vín CHÂTEAU VALTICE a vybíral z nich tři nejlepší pan Josef Prchlý z Valdic. Přečtěte si jak hodnocení dopadlo a která tři vína ho zaujala nejvíce a dosáhla tak čestného postu v akční nabídce pro členy Spolku přátel valtických vín na říjen.

„Zasílám své výsledky z ochutnávky vín. Musím říct, že pití bylo jednodušší než samotné hodnocení vín, ze kterých by ani jedno nešlo označit jako špatné. Vína jsme degustovali jak v kruhu rodinném, tak s přáteli.“

1. Neuburské – pozdní sběr 2015 Premium Collection –  Svěží, polosuché víno s velice příjemnou ovocnou vůní. Svou chutí zaujalo všechny ochutnávající.

2. Svatovavřinecké – pozdní sběr 2015 – Víno s krásnou barvou, jemnou chutí. Vůní připomíná švestková povidla. I přesto, že patří mezi suchá vína, jeho chuť není tak trpká jako u Frankovky, která se umístila na šestém místě.

3. Aurelius, výběr z hroznů, 2015 – Další z výběru polosuchých bílých vín. Chuť i vůně velice příjemná, ovocná.

4. Ryzlink rýnský – pozdní sběr 2013 – Premium Collection 2013 – I když se jedná o polosuché víno, jeho chuť byla poněkud kyselejší. Svěží citrusová vůně vysloužila tomuto vínu 4. místo.

5. Chardonnay – výběr z hroznů 2015 –  Zajímavé Chardonnay s výraznou, ale kyselejší chutí, příjemnou ovocnou vůní. Ochutnavači se na umístění tohoto vína jednoznačně neshodli proto ho dle mého hodnocení řadím až na 5. místo.

6. Frankovka –  pozdní sběr 2015–  Plné víno s výraznou tříslovinou. Chutí zaujme milovníky suchých, červených vín. Degustátorům však ze všech zaslaných vzorků chutnalo nejméně.

„Zároveň Vám ještě jednou děkuji za možnost ochutnávky skvělých valtických vín a již teď se těším na příští víkend, kdy se koná vinobraní. :)“

Děkujeme panu Prchlému za krásné zhodnocení, za fotky a těšíme se na viděnou na Valtickém Vinobraní! 🙂

×