Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2018 – Podzimní slavnosti vína a jídla (a dětský den) – reportáž

Čtvrtý ročník Podzimních slavností vína a dětského dne i přes zdárný začátek nakonec poprvé v historii našich slavností přerušil déšť. I tak jsme se ale nenechali odradit a vymysleli aspoň improvizovanou mokrou variantu veVinařské stodole a jejím sklepě.

Ve třech stáncích jste si mohli vychutnat ta nejlepší vína z produkce CHÂTEAU VALTICE a Vinařství Kovacs a čtvrtý ve stanu nabízel čerstvý moravský burčák – jak bílý z odrůdy Müller Thurgau, tak i čím dál víc oblíbený růžový burčák z odrůdy Svatovavřinecké. Také jste si mohli zakoupit hroznový talíř, jež obsahoval čerstvé hrozny odrůd ChardonnayRulandské bíléDornfelder a Modrý Portugal.

Do programu jsme letos zahrnuli tři novinky.

Vůbec poprvé si děti mohly vyzkoušet průlez nafukovací překážkovou dráhou, které byla součástí soutěžního programu o čtyřech stanovištích. Vynaložené soutěžní úsilí bylo samozřejmě náležitěodměněno sladkou odměnou ve stánku Směnárny.

Druhou novinkou bylo také setkání se třemi canisterapeutickými pejsky. Jejich majitelka, paní Renata Hasilová na podiu ráda objasnila co canisterapie vlastně všechno zahrnuje a ochotně pak s pejsky zůstala nejdříve poblíž Vinařské Pohotovosti a poté i uvnitř v budově, kde jste si mohli pejsky pohladit a pomazlit se s nimi.

Třetí novotou pak byl stánek Střední vinařské školy, která připravila zajímavý vinařský soutěžní program zahrnující například poznávání vůní a vad ve víně a přehlídku toho, co se vlastně ve vinařské škole učí.

 

Celým areálem pravidelně procházel náš čmelda, který se později i přes dešťovou sprchu ochotně se všemi fotil. Vyhladovělí si mohli vychutnat pečené prasátko, grilované speciality, palačinky, cukrovou vatu, párek v rohlíku nebo bramborové spirálky.

O pitný režim se postarala nejen naše vína a burčáky, ale i jeden z hlavních partnerů akce – KORUNNÍ. Tekutiny jste tedy mohli vhodně doplnit jedinou certifikovanou minerální vodou vhodnou k vínu. Unaveným byla k relaxaci opět k dispozici naše kavárna s několika druhy kávy.

Několik z Vás si také nenechalo ujít návštěvu našeho „srdce vinařství“ – Křížového sklepa z roku 1640 a chrámu vína pod Vinařskou stodolou, která se pyšní oceněním ze soutěže Stavba jihomoravského kraje 2017.

Doprovodný kulturní program započal lidovými písněmi v podání cimbálových muzik Kapuráci a Valtičánek. Poté předvedly svůj um Mažoretky Valtice, které čerstvě získaly titul Mistra Světa pro Seniorky a nakonec na podiu zatančili také tanečníci z Country tance z Lednice.

Na vypuštění balónků a tombolu se nakonec kvůli neutuchajícímu dešti vůbec nedostalo, a tak jsme využili časového prostoru pro přesun všeho potřebného do Vinařské stodoly.

Po osmé hodině ve sklepě již spustila své legendární hity kapela Sto zvířat, která svými energickými písněmi zanedlouho vytáhla mnoho sedících ze židlí.
Celou zábavu nakonec završila Cimbálová muzika Podluží, která se z prostor vinotéky, kde od osmi hodin hrála, přesunula do sklepa, aby zde vyhrávala pro sklepní vytrvalce ještě do půlnoci.

I když celou akci narušily vydatné srážky na které jsme u nás ve Valticích několik týdnů tak úpěnlivě čekali, jsme moc rádi, že mnoho z Vás s námi i přesto zůstalo ve Vinařské stodole a užilo si zbytek večera do sytosti.

Věříme, že příště nám počasí opět bude přát a těšíme se na Vás opět na Slavnostech vína v roce 2018!

Váš tým CHÂTEAU VALTICE
Všechna vína, která jste na Slavnostech vína 1. 9. 2018 mohli ochutnat najdete ˃ ˃ ˃ ZDE

Fotografie z Podzimních Slavností vína a dětského dne 2018 ˃ ˃ ˃ ZDE a dále také níže ↓↓↓

×