Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2018 – Letní Slavnosti vína a dětský den – reportáž

LETNÍ SLAVNOSTI VÍNA A DĚTSKÝ DEN – REPORTÁŽ 2018

Prosluněná sobota 2. června patřila již osmým Letním slavnostem vína a dětskému dnu, které si do areálu vinařství CHÂTEAU VALTICE přijelo užít téměř 900 návštěvníků všech věkových kategorií.

Jihomoravské sluníčko nám opravdu přálo, a tak letní osvěžení – ať už v podobě vín CHÂTEAU VALTICEVinařství Kovacs nebo Korunní vody – bylo více než žádoucí. Vína již tradičně doprovázely také čerstvé jahody či kuličky melounu.

O zábavu více než 130 dětí, se opět postarala společnost EKO-KOM, která pro děti připravila šest herních stanovišť, zaměřených na třídění odpadu. Stačilo splnit úkoly, získat všech 6 razítek a vyrazit do Směnárny pro zaslouženou sladkou odměnu.

Nesměl zde chybět ani náš kamarád čmelda, který pravidelně celým areálem procházel a zvídavým dětem se rád věnoval nebo se s nimi vyfotil. Ve velmi krátkém čase nám po areálu také pobíhala spousta zombíků, zvířatek a dalších ornamenty zdobených dětí, které se tak staly dílem naší šikovné kreslířky. Mohutné traktory byly opět připraveny k pokochání a prozkoumání zevnitř.

Areál vinařství lahodně provoněly grilované speciality, cukrová vata, francouzské palačinky nebo bramborové spirálky. Pro opravdu vyhladovělé náš firemní mistr kuchař pekl selátko a k ochutnání tu byla i spousta skvělých sýrů. Přijel za námi také tým studentů ze Střední hotelové školy a služeb z Kroměříže, se kterými si děti mohly nazdobit čerstvé perníčky dle libosti.

Neodmyslitelnou součástí této akce je vždy náš prohlídkový okruh, zahrnující srdce našeho vinařství – historický Křížový sklep z roku 1640 a nový podzemní chrám vína s rotundou pod Vinařskou Stodolou.

Jako téměř první jste mohli v našem chrámu vína vidět už i novou skleněnou pyramidu – ukrývající naše největší vinařské poklady.

Vše doprovázel bohatý kulturní program sestavený z místních folklorních a tanečních spolků.

Vystoupil zde Dětský národopisný soubor Dunájek, dětský pěvecký sbor základní školy Valtický ModrásekDětský národopisný soubor Borověnka a country taneční skupina Line Dance ZŠ Lednice.  

Tu na pódiu pak vystřídali country tanečníci z řad dospělých, a to skupina Lednický ranč. 

Také proběhl křest nové knihy Valtice – město mezi vinohrady, která byla vydána k 825. výročí od první doložené písemné zmínky o městě Valtice.

Starosta města Pavel Trojan přivítal všechny autory a zástupce vydavatelské firmy, kterým poděkoval za skvělou práci a následně knihu představil.

Po skončení křtu bylo možné si knihu zakoupit, a také si ji nechat od autorského týmu podepsat.

Sedmá hodina přinesla 12 šťastlivcům krásné a hodnotné ceny z bohaté tomboly. Výherci si odnesli například přírodní kosmetické balíčky od Lázní LedniceSekt Grandioso Gold se šupinkami zlataPrezidentskou sérii či víno z Vinařství Kovacs

Vítěz hlavní ceny si odnesl poukaz na víkendový pobyt pro 2 osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu Horizont, Pec pod Sněžkou.

Večer pokračoval vystoupením muzikantů ze skupiny POP STARS, kteří publikum potěšili starými dobrými hity od Bee Gees a v další hodině také rozproudili zábavu songy od Abby.

Během vystoupení samozřejmě nechyběly ani tématické kostýmy 🙂 Přilákali tak do areálu vinařství nové návštěvníky a pod pódiem se sešli i ti, co doposud jen posedávali.

Oblíbená břeclavská skupina The Teachers už je téměř stálicí našich Slavností, a jsou tou opravdovou pomyslnou „třešničkou na dortu“.

Roztančenému publiku věnovali hned několik přídavků a postarali se tak o nabitou tříhodinovou párty, zatímco ve sklepě Vinařské stodoly také vyhrávala k poslechu cimbálová muzika.

Věříme, že jste se skvěle pobavili, a že i Vaši nejmenší odcházeli nadšení a spokojení.

Už teď se moc těšíme na další setkání s Vámi u skleničky valtických vín – a to na Slavnostech podzimních, které se uskuteční opět v našem areálu v sobotu 1. září 2018!

A bude to velkolepé, protože za námi do Valtic přijede opět legendární kapela Sto zvířat, kterou si nemůžete nechat ujít! 🙂

Tým rodinného vinařství CHÂTEAU VALTICEPřehled všech vín, které byly na Slavnostech k ochutnání najdete ˃˃˃ ZDE ˂˂˂

Fotografie z Letních slavností vína a dětského dne 2018 ˃˃˃ ZDE ˂˂˂

Letní slavnosti vína a dětský den 2018 nabídly k ochutnání 22 vzorků vín z produkce CHÂTEAU VALTICE a 7 vzorků vína z Vinařství Kovacs.

V této široké nabídce byla vína suchá, polosuchá, polosladká, sladká, dále vína bílá, růžová, červená, a také perlivá vína. Vybírat jste tedy mohli opravdu podle Vašeho vinného gusta.

Již tradiční zvyklostí na této akci je doprovázet víno ovocem, mohli jste si tedy vzorky vychutnat s kuličkou melounu nebo jahodou.

Ovoce k létu přece patří a obzvláště se hodí k růžovým a perlivým vínům.

Letos máme remízu, jelikož o první místo ve Vaší oblíbenosti se rovným dílem dělí Aurelius – výběr z bobulí 2017 a naše novinka Rendezvous rosé – perlivé víno (připravujeme k uvedení na e-shop).

Druhé místo v oblíbenosti tentokrát patří vínu Ryzlink vlašský – pozdní sběr 2016 a třetím nejúspěšnějším vínem se stalo další perlivé Rendezvous, a to polosladké. 

Z řady Premium Collection Vám chutnal Tramín žlutý – moravské zemské víno 2016 a dále také Sylvánské zelené – VOC Valtice 2016. Z červených vín si svou úspěšnost stále drží Dornfelder.

Vína z Vinařství Kovacs si vedla též skvěle. Cuvée Tramín x Muškát – pozdní sběr 37/15 Family Reserve se dělí o první místo s vínem Neuburské – pozdní sběr 20/16 a Pálava – výběr z hroznů 33/16 Family Reserve tentokrát obsadila druhé místo. Bronz si vybojoval Ryzlink rýnský  – pozdní sběr 19/16.

×