Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2017 – Podzimní slavnosti vína a dětský den – reportáž

Třetí ročník Podzimních slavností vína dětského dne si letos přišlo užít do areálu vinařství CHÂTEAU VALTICE za optimálního podzimního počasí téměř 1000 návštěvníků z řad dospělých i dětí.

Ve třech stáncích jste si mohli vychutnat ta nejlepší vína z produkce CHÂTEAU VALTICE a Vinařství Kovacs a čtvrtý nabízel čerstvý moravský burčák – jak bílý z odrůdy Müller Thurgau, tak i čím dál víc oblíbený růžový burčák z odrůdy Svatovavřinecké. Nově jste si mohli zakoupit také hroznový talíř, jež obsahoval čerstvé hrozny odrůdy Bouvierův hrozen a Dornfelder.

Okolo 250 dětí horlivě soutěžilo na osmi stanovištích, zaměřených na téma třídění odpadu. Vynaložené soutěžní úsilí bylo samozřejmě náležitě odměněno sladkou odměnou ve stánku Směnárny.

Celým areálem pravidelně procházel náš čmelda, který se zvídavým dětem věnoval, hrál si s nimi a ochotně se se všemi fotil. Naše kreslířky ze stánku s malováním na obličej se opět rády postaraly o to, aby nám v krátkém čase po areálu pobíhala spousta zombíků, zvířatek, princezen a dalších, ornamenty zdobených, dětí.

Mohutné traktory byly opět připraveny k pokochání a prozkoumání zevnitř, a také jste si mohli opět zkusit své štěstí a udržet se zuby nehty co nejdéle na rodeo býkovi.

Vyhladovělí si mohli vychutnat pečené prasátko, grilované speciality, palačinky, langoše, párek v rohlíku nebo se osvěžit zmrzlinou. Kdo chtěl jen tak něčeho „zobnout“ mohl si skočit pro brambůrky nebo do Směnárny pro sýrový talíř.

O pitný režim se postarala nejen naše vína a burčáky, ale i jeden z hlavních partnerů akce – KORUNNÍ. Tekutiny jste tedy mohli vhodně doplnit jedinou certifikovanou minerální vodou vhodnou k vínu. Unaveným byla k relaxaci opět k dispozici naše kavárna s několika druhy kávy.

 

O možnost prohlédnout si naše „srdce vinařství“ – Křížový sklep z roku 1640 a na něj nově napojený „chrám vína“ Vinařské stodoly – stálo opět mnoho z Vás.

Naskytla se Vám tak skvělá příležitost dovědět se zajímavosti z historie našeho vinařství, ale také o Vinařské stodole a jejích tajích.
Doprovodný kulturní program ve dvě hodiny bujaře odstartovaly tanečním vystoupením dámy z JUST MACHINES.

Po nich předvedly svůj medailemi ceněný um slečny z Klubu mažoretek Valtice. Špičkovou ukázku latinskoamerických tanců také přivezli tanečníci z TK Classic při SVČ Hodonín.

Bez cimbálové muziky by to nebyla správná vinařská akce, a tak Vám od pěti hodin k poslechu hráli lidové moravské písně šikovní muzikanti z Cimbálové muziky Vergariovci.
Okolo půl sedmé jsme porozdávali balónky plněné héliem, s cílem překonat rekord v hromadném vypuštění balónků dětmi. Sice to chvíli zabralo, ale nakonec se všichni shromáždili pod pódiem a na odpočítávání bylo za výskotu vypuštěno na svou cestu po obloze 269 žlutých balónků s logem CHÂTEAU VALTICE. Posunuli jsme tím naši vlastní laťku o podstatný kus výš a agentura Dobrý den nás tak zapsala do nejnovějšího vydání České knihy rekordů!

Neodmyslitelnou součástí Slavností vína je i bohatá tombola. Dvanácti návštěvníkům přinesla hodnotné ceny nejen v podobě vín z edice Vojty Dyka, poukazu pro dvě osoby na pobyt v hotelu garni Klaret nebo naší Prezidentské série. Hlavní cenu – Víkendový pobyt pro 2 osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu Horizont, Pec pod Sněžkou.

V osm hodin se na pódiu sešli nadšeně očekávání muzikanti ze skupiny POP STARSkteří publikum potěšili starými dobrými hity od Abby a v další hodině také rozproudili zábavu songy od Boney M. Během vystoupení samozřejmě nechyběly ani tématické kostymy 🙂

Večerní program pak jako třešnička na dortu uzavřela populární místní kapela The Teachers, která těmi nejoblíbenějšími hity od Beatles, Rolling stones a mnohých dalších vždy zvedne z lavic snad úplně všechny.

Moc Vám všem děkujeme za hojnou účast a doufáme, že jste se s námi opět bavili, že jste se naplno odreagovali a třeba i dověděli nějakou tu novou vinařskou informaci. Těšíme se na Vás opět na Slavnostech v roce 2018!

Váš tým CHÂTEAU VALTICE

CO JSTE OCHUTNALI NA PODZIMNÍCH SLAVNOSTECH VÍNA 2017

Podzimní slavnosti vína a dětský den 2017 nabídly k ochutnání 17 vzorků vín z produkce CHÂTEAU VALTICE a 8 vzorků vína z Vinařství Kovacs. V této široké nabídce byla vína suchá, polosuchá, polosladká, sladká, dále vína bílá, růžová, červená, jeden sekt a také perlivé víno. Vybírat jste tedy mohli opravdu podle Vašeho vinného gusta.

Již tradiční zvyklostí na této akci je doprovázet víno ovocem, mohli jste si tedy vzorky vychutnat s kuličkou melounu nebo jahodou.

Jednoznačným vinným favoritem Podzimních slavností se stal tentokrát Tramín červený jakostní.

Druhé místo v oblíbenosti obsadil Aurelius – pozdní sběr z letošní edice Vojty Dyka a třetím nejúspěšnějším vínem byl Valtický sylván jakostní.

Z řady Premium Collection Vám chutnal Tramín žlutý – výběr z hroznů 2015. Z červených vín si svou úspěšnost stále drží polosuchý Dornfelder – pozdní sběr 2016 Gracie.

Vína z Vinařství Kovacs si vedla též skvěle. Pálava – výběr z hroznů 33/16 Family Reserve obsadila jednoznačně první místo, v těsném závěsu za ní pak u Vás vedly Chardonnay – moravské zemské víno a Veltlínské zelené – pozdní sběr 25/16.

×