Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2017 – Letní Slavnosti vína a dětský den – reportáž

LETNÍ SLAVNOSTI VÍNA A DĚTSKÝ DEN – REPORTÁŽ 2017

 

V pořadí sedmé Letní slavnosti vína a dětský den si v prosluněnou sobotu 27. května přijelo do areálu vinařství CHÂTEAU VALTICE užít téměr 750 návštěvníků všech věkových kategorií.

Nádherné počasí a dostatek jihomoravského sluníčka si vyžádalo i pořádné letní osvěžení – ať už v podobě vín CHÂTEAU VALTICE a Vinařství Kovacs doprovázené čerstvými jahodami či kuličkami melounu či certifikované Korunní vody vhodné k vínu.

Více než 130 dětí letos soutěžilo na šesti herních stanovištích, které opět připravila a přivezla společnost EKO-KOM.

Každé stanoviště bylo zaměřeno na téma třídění odpadu, a tak se děti během plnění úkolů zároveň vzdělávaly o této důležité tématice. Jakmile nasbírali všech 6 razítek z každého stanoviště, vyrazily pro sladkou odměnu do stánku Směnárny.

Naše kreslířky ze stánku s malováním na obličej se opět rády postaraly o to, aby nám v krátkém čase po areálu pobíhala spousta zombíků, zvířatek, princezen a dalších, ornamenty zdobených, dětí. Mohutné traktory byly opět připraveny k pokochání a prozkoumání zevnitř a nově si mohly děti vyzkoušet i tzv. pískování, kdy se z barevných písků sesypává vybraný obrázek.

Novinkou byla možnost vyzkoušet si um kovbojů z divokého západu, a to v aréně s rodeo býkem, v níž je jistota, že při pádu letíte přímo do měkkého.

Děti, dospělí i náš moderátor a jeden z ředitelů – pan David Šťastný – šli zkusit své štěstí a snažili se zuby nehty udržet na býkovi co nejdéle 🙂

Areál vinařství lahodně provoněly grilované speciality, cukrová vata, donuty či francouzské palačinky. Pro opravdu vyhladovělé náš firemní mistr kuchař pekl selátko a k ochutnání tu byla i spousta skvělých beskydských sýrů. Nesměly chybět ani tradiční bramborové spirálky a pro děti tu byly i párky v rohlíku. Předvedli se také učni ze Střední hotelové školy a služeb z Kroměříže, kteří zde připravovali lahodnou višňovo-čokoládovou pěnu, nealkoholickou piňacoládu či jahodový sorbet.
Nedílnou součástí této akce jsou vždy prohlídky historického Křížového sklepa z roku 1640, který se nachází v samém středu vinařství, a tvoří tak jeho pomyslné srdce. Během uplynulého roku se však na Křížový sklep podařilo napojit nově vybudované podzemní prostory moravské rotundy a vinného sklepa Vinařské stodoly. Nadzemní část tohoto selského stavení již od dubna 2017 úspěšně slouží jako firemní vinotéka, s širokou nabídkou vín z produkce CHÂTEAU VALTICE.

Mnoho z Vás bylo zvědavých na to, co tedy přesně vyrostlo v obrovské díře, kterou jste u nás v průběhu uplynulých téměř tří let viděli, a tak měl tento nový prohlídkový okruh zahrnující srdce našeho vinařství a nový podzemní chrám vína velký úspěch.

Před samotnou Vinařskou stodolou se nyní nachází otevřené prostranství a klidová zóna, která navozuje styl historických náměstí v předních evropských městech, jako například náměstí v portugalském Lisabonu a švýcarském Curychu. Součástí tohoto prostoru je také velká fontána, která v průběhu odpoledne vzbudila pozornost nejednoho dítka a v podvečer se představila za zvuků Vivaldiho Čtvera ročních období hned v několika barvách.

Vše doprovázel bohatý kulturní program sestavený z místních folklorních a tanečních spolků.

Vystoupila zde cimbálová muzika Kapuráci, Dětský národopisný soubor Borověnka, dětský pěvecký sbor základní školy Valtický Modrásek a country taneční skupina Line Dance ZŠ Lednice. 

Tu na pódiu pak vystřídali country tanečníci z řad dospělých, a to skupina Lednický ranč. 

Sedmá hodina přinesla 12 šťastlivcům krásné a hodnotné ceny z bohaté tomboly.

Výherci si odnesli například přírodní kosmetické balíčky od Hotelu Wine Wellness v HustopečíchŠampiona Salonu vín 2016Prezidentskou sérii či víno z Vinařství Kovacs.

Vítězka hlavní ceny – víkendového pobytu pro 2 osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu Horizont, Pec pod Sněžkou – opravdu neskrývala svou čirou radost z výhry, čímž udělala velkou radost i nám 🙂

Večer pokračoval vystoupením kapely U2 Stay Tribute Band, která s covery těch nejlepších songů od populární kapely U2 přilákala do areálu vinařství nové návštěvníky a pod pódium přivábila i ty, co doposud posedávali.

Oblíbená břeclavská skupina The Teachers už je téměř stálicí našich Slavností, a jsou tou opravdovou pomyslnou „třešničkou na dortu“.

Roztančenému publiku věnovali hned několik přídavků a postarali se tak o nabitou tříhodinovou párty.

Věříme, že jste se skvěle pobavili a že i Vaši nejmenší odcházeli nadšení a spokojení.

 

Už teď se moc těšíme na další setkání s Vámi u skleničky valtických vín – a to na Slavnostech podzimních, které se uskuteční opět v našem areáluv sobotu 2. září 2017!

Tým rodinného vinařství CHÂTEAU VALTICE

Co jste ochutnali na Letních slavnostech vína 2017

CO JSTE OCHUTNALI NA LETNÍCH SLAVNOSTECH VÍNA 2017

Letní slavnosti vína a dětský den 2017 nabídly k ochutnání 21 vzorků vín z produkce CHÂTEAU VALTICE a 7 vzorků vína z Vinařství Kovacs. V této široké nabídce byla vína suchá, polosuchá, polosladká, sladká, dále vína bílá, růžová, červená, jeden růžový sekt a také perlivé víno. Vybírat jste tedy mohli opravdu podle Vašeho vinného gusta.

Již tradiční zvyklostí na této akci je doprovázet víno ovocem, mohli jste si tedy vzorky vychutnat s kuličkou melounu nebo jahodou. Ovoce k létu přece patří a obzvláště se hodí k růžovým vínům a sektům.

Jednoznačným vinným favoritem květnových Slavností se stalo naše perlivé víno Rendezvous.

Druhé místo v oblíbenosti si z minulého roku obhájilo opět jakostní Rulandské šedé a třetím nejúspěšnějším vínem se stal tentokrát Ryzlink vlašský – pozdní sběr 2015.

Z řady Premium Collection Vám chutnal Tramín žlutý – výběr z hroznů 2015 a dále také Bouvierův hrozen – pozdní sběr 2015. Z červených vín si svou úspěšnost stále drží polosladký Dornfelder – pozdní sběr 2016.

Vína z Vinařství Kovacs si vedla též skvěle. Pálava – výběr z hroznů 17/15 Family Reserve tentokrát vedla zcela vyrovnaně společně s novým cuvée Tramín x Muškát – pozdní sběr 37/15 Family Reserve. V těsném závěsu za nimi pak u Vás vedl Ryzlink vlašský – pozdní sběr 21/16.

×