Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2016 – Podzimní slavnosti vína a dětský den – reportáž

Co jste ochutnali na Letních slavnostech vína 2016

CO JSTE OCHUTNALI NA LETNÍCH SLAVNOSTECH VÍNA 2016

Letní slavnosti vína a dětský den 2016 nabídly k ochutnání 21 vzorků vín z produkce CHÂTEAU VALTICE a 7 vzorků vína z Vinařství Kovacs. V této široké nabídce byla vína suchá, polosuchá, polosladká, sladká, dále vína bílá, růžová, červená, jeden růžový sekt a také zcela nově perlivé víno. Vybírat jste tedy mohli opravdu podle Vašeho vinného gusta.

Již tradiční zvyklostí na této akci je doprovázet víno ovocem, mohli jste si tedy vzorky vychutnat s kuličkou melounu nebo jahodou. Ovoce k létu přece patří a obzvláště se hodí k růžovým vínům a sektům.

Jednoznačným vinným favoritem květnových Slavností se stala čerstvá novinka v sortimentu CHÂTEAU VALTICE – perlivé víno Rendezvous, kterou jsme společně s Laurou a jejími tygry v průběhu večerního programu pokřtili.

Toto víno však teprve připravujeme k uvedení na e-shop, určitě se jí ale dočkáte v průběhu června.
Druhé místo v oblíbenosti tentokrát obsadilo jakostní Rulandské šedé a třetím nejúspěšnějším vínem byl polosuchý Hibernal – pozdní sběr 2015 Coll.

Z řady Premium Collection Vám chutnal nový Tramín žlutý – výběr z hroznů 2015 (rovněž připravujeme v průběhu června uvedení na e-shop) a dále také Chardonnay – výběr z hroznů 2013. Z červených vín si svou úspěšnost stále drží polosuchý Dornfelder – pozdní sběr 2015.

Vína z Vinařství Kovacs si vedla též skvěle. Nekompromisně nejvíc Vám chutnala Pálava – výběr z hroznů 17/15 Family Reserve, v těsném závěsu za ní pak u Vás vedl Ryzlink rýnský – pozdní sběr 25/13. Hojně se popíjelo též Chardonnay – pozdní sběr 15/13.

×