Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2016 – Letní Slavnosti vína a dětský den – reportáž

LETNÍ SLAVNOSTI VÍNA A DĚTSKÝ DEN 2016 – REPORTÁŽ

Téměř tisíc nadšených návštěvníků z řad dospělých i dětí si v sobotu 28. května 2016 přijelo do areálu vinařství CHÂTEAU VALTICE užít již šesté Letní slavnosti vína a dětský den.
Tentokrát celou akci provázelo opravdu poctivé parné jihomoravské slunce, a tak přišlo letní osvěžení – ať už v podobě vín, Korunní vody, či nově i nanuků a dření firmy Dione – opravdu vhod.

CHÂTEAU VALTICE a Vinařství Kovacs nabízely pro dospělé ve čtyřech stáncích své nejlepší vzorky vín a sektů, tradičně doprovázené čerstvými jahodami či kuličkami melounu.

125 dětí horlivě soutěžilo na osmi zcela nových stanovištích, které připravila a přivezla společnost EKO-KOM.

Každé stanoviště bylo zaměřeno na téma třídění odpadu, a tak se děti během plnění úkolů zároveň vzdělávaly o této důležité tématice. Jakmile nasbírali všech osm razítek z každého stanoviště, vyrazily pro sladkou odměnu do stánku Směnárny. Naše kreslířky ze stánku s malováním na obličej se tentokrát opravdu nezastavily, a tak po areálu v průběhu odpoledne pobíhalo několik zombíků a také květinami a ornamenty ozdobených princezen.

Mohutné traktory byly opět připraveny k pokochání a prozkoumání zevnitř. Svou zvědavost na obrovské stroje nepopřel ani sám starosta Valtic – pan Pavel Trojan, který rovněž celou akci zahajoval společně s ředitelem CHÂTEAU VALTICE – Davidem Šťastným.

Areál vinařství lahodně provoněly grilované speciality, trdelníky a francouzské palačinky. Pro odvážné fajnšmekry byl zajímavostí letos stánek s hmyzími specialitami, nabízející broučí lahůdky upravené na sladko jako potemník, cvrček či saranče. Kdo dal přednost raději tradičnějšímu jídlu, mohl si vychutnat také pečené sele od našeho firemního mistra kuchaře. K ochutnání tu byl i nespočet skvělých beskydských sýrů, nesměly chybět ani tradiční bramborové spirálky a pro děti tu byly i párky v rohlíku.

Srdce našeho vinařství – Křížový sklep z roku 1640 každoročně láká k návštěvě svých historických útrob zvědavé návštěvníky a je tak již nedílnou součástí programu Slavností vína. Jedná se koneckonců o jeden z největších křížových sklepů v České republice.

Vše doprovázel bohatý kulturní program, ve kterém vystoupil Dětský národopisný soubor Borověnka, cimbálové muziky Kapuráci a Valtičánek, dětský pěvecký sbor základní školy Valtický Modrásek a country taneční skupina Line Dance ZŠ Lednice.

Milým překvapením bylo také hudební vystoupení další generace rodiny Šťastných a dětský kulturní program tak zakončily děti z taneční skupiny Valtice 4all. Od šesti hodin na pódiu zahráli nejlepší české i světové rockové hity rockeři z brněnské kapely Allrock’s.

Po sedmé hodině si dvanáct šťastlivců odneslo krásné a hodnotné ceny z bohaté tomboly, ve které byly například vína z nové edice Vojty Dyka – Bernstein MASSŠampion Salonu vín 2016Prezidentská série či hlavní cena – víkendový pobyt pro 2 osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu Horizont, Pec pod Sněžkou.

 

Večerní program odstartovala legendární kapela Laura a její tygřikterá postupně přivábila nové vlny zábavy-chtivých návštěvníků a Ti co doposud posedávali se postupně přesunuli pod pódium.

V průběhu koncertu také zpěvačka Laura (vlastním jménem Lucie) společně s Davidem Šťastným pokřtila zcela nový výrobek značky CHÂTEAU VALTICE – perlivé víno Rendezvousze kterého se bleskově stal vinný favorit celých Slavností vína.

 

Podívejte se na krátké video z křestu:

 

Závěrem roztančený dav ještě více vyburcovala břeclavská skupina The Teachers, kterou tak jako každý rok tančící publikum nechtělo pustit z pódia. Potěšení muzikanti tedy ještě přidali nadšencům několik songů a vystoupení ukončili právě včas, protože do pár minut se spustila meteorology předpovídaná bouřka.

Věříme, že jste se skvěle pobavili a že i Vaši nejmenší odcházeli nadšení a spokojení. Sedmý ročníkLetních slavností vína a dětského dne se bude konat v sobotu 27. května 2017.

Nebo se společně můžeme sejít u skleničky vína ještě dříve – a to na Slavnostech podzimních, které se uskuteční opět v našem areálu v sobotu 3. září 2016!

Už teď se na Vás moc těšíme!
Váš tým rodinného vinařství CHÂTEAU VALTICE

CO JSTE OCHUTNALI NA LETNÍCH SLAVNOSTECH VÍNA 2016

Letní slavnosti vína a dětský den 2016 nabídly k ochutnání 21 vzorků vín z produkce CHÂTEAU VALTICE a 7 vzorků vína z Vinařství Kovacs. V této široké nabídce byla vína suchá, polosuchá, polosladká, sladká, dále vína bílá, růžová, červená, jeden růžový sekt a také zcela nově perlivé víno. Vybírat jste tedy mohli opravdu podle Vašeho vinného gusta.

Již tradiční zvyklostí na této akci je doprovázet víno ovocem, mohli jste si tedy vzorky vychutnat s kuličkou melounu nebo jahodou. Ovoce k létu přece patří a obzvláště se hodí k růžovým vínům a sektům.

Jednoznačným vinným favoritem květnových Slavností se stala čerstvá novinka v sortimentu CHÂTEAU VALTICE – perlivé víno Rendezvous, kterou jsme společně s Laurou a jejími tygry v průběhu večerního programu pokřtili.

Toto víno však teprve připravujeme k uvedení na e-shop, určitě se jí ale dočkáte v průběhu června.
Druhé místo v oblíbenosti tentokrát obsadilo jakostní Rulandské šedé a třetím nejúspěšnějším vínem byl polosuchý Hibernal – pozdní sběr 2015 Coll.

Z řady Premium Collection Vám chutnal nový Tramín žlutý – výběr z hroznů 2015 (rovněž připravujeme v průběhu června uvedení na e-shop) a dále také Chardonnay – výběr z hroznů 2013. Z červených vín si svou úspěšnost stále drží polosuchý Dornfelder – pozdní sběr 2015.

Vína z Vinařství Kovacs si vedla též skvěle. Nekompromisně nejvíc Vám chutnala Pálava – výběr z hroznů 17/15 Family Reserve, v těsném závěsu za ní pak u Vás vedl Ryzlink rýnský – pozdní sběr 25/13. Hojně se popíjelo též Chardonnay – pozdní sběr 15/13.

 

×