Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2015 – Letní Slavnosti vína a dětský den – reportáž

Sobota 30. května 2015 už po páté žila Slavnostmi vína a dětským dnem. Areál naší firmy byl zaplněn více něž tisícem nadšených návštěvníků z řad dospělých i dětí, kteří si přijeli užít tuto každoroční oblíbenou akci. Dokonce se přijel podívat i Maxipes Fík!

Až na chvilkovou bouřkovou přeháňku, která jakoby se už stala tradicí našich Slavností, nám počasí opravdu přálo. Jsme moc rádi, že příchod přeháňky naše návštěvníky neodradil a zůstali s námi na akci i nadále. A že to rozhodně stálo za to!

Čtyři stánky s víny z produkce CHÂTEAU VALTICE a Vinařství Kovacs nabízely pro dospělé k ochutnání své nejlepší vzorky. Kdo si chtěl raději dopřát trochu klidu a nechat děti vyřádit, mohl se pohodlně uvelebit u kávy v naší kavárně a třeba pozorovat mnohdy zábavné rozmary našich oveček.

Téměř 300 dětí horlivě soutěžilo, tentokrát na osmi stanovištích, po jejichž dokončení je čekala sladká odměna ve stánku Směnárny. Dále se mohly bavit skákáním na trampolínách, střílením z kuše či obdivováním našich mohutných pracovních traktorů, do kterých bylo možno vlézt a prohlédnout si je zevnitř. Nespočet dětí si rovněž nechalo pomalovat obličej různými kresbičkami, se kterými si naše kreslířky opravdu vyhrály. Největší radost byla jednoznačně z návštěvy pohádkového chlupáče – Maxipsa Fíka, který se se všemi ochotně rád fotil a bavil nadšené děti.

Nově jste mohli v části naší expedice najít fotostánek, odkud jste si mohli odnést krásné fotky z naší akce na památku. Buď s pozadím Křížového sklepa nebo jste mohli nechat svá dítka vyfotit s krásným motivem rozkvetlé louky. Když jste měli štěstí, přidal se i Fík a nebo šlo nafotit bláznivé foto s klouboučky, parukami či kníry.

Areál vinařství lahodně provoněly grilované speciality, trdelníky, francouzské palačinky a koblížky. K ochutnání tu byl nespočet skvělých sýrů, nesměly chybět ani tradiční bramborové spirálky a pro děti tu byly i párky v rohlíku. Své produkty zde nabízel i jeden z partnerů akce – Wine Wellness Hustopeče.

Součástí našich Slavností jsou každým rokem zdarma prohlídky historického Křížového sklepa z roku 1640, které vždy vzbuzují nekončící zájem. Jedná se přece jen o jeden z největších křížových sklepů v České republice. Srdce našeho vinařství tak v sobotu uvítalo mnoho zvědavých návštěvníků.

Vše doprovázel bohatý kulturní program, ve kterém vystoupil Dětský národopisný soubor Borověnka a CM Kapuráci, cimbálová muzika Valtičánek, dětský pěvecký sbor základní školy Valtický Modrásek, country taneční skupina Line Dance ZŠ Lednice a DNS Palavánek. Návštěvníkům starší generace pak pro radost zahrála i dechová kapela Vacenovští muzikanti, na jejichž písně nejeden pár vyrazil „vykrúcat“ na plac.

 

 

Bohatá tombola následně přinesla radost jedenácti šťastlivcům krásné a hodnotné ceny, nejen v podobě vín z edice Vojty Dyka nebo naší Prezidentské série. Hlavní cenu – Víkendový pobyt pro 2 osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu Horizont, Pec pod Sněžkou vyhrál návštěvník ze Slovenska.

Kapela Chameleon Groove pak skvěle odstartovala večerní koncertní program. Jejich chytlavé funk-rockové skladby, nesoucí se areálem postupně zvedly váhavé návštěvníky z lavic k pódiu a přivábily další vlny nových zábavy-chtivých. V brzku už se pod pódiem skákalo, tančilo a zpívalo o sto šest.

Na závěr večera vystoupila známá břeclavská skupina The Teachers, kterou tak jako každý rok tančící publikum nechtělo pustit. Koneckonců oblíbené hitovky z šedesátých let od kapel jako Beatles či Rolling Stones nikdy nezklamou. Muzikanti tedy všem nadšencům přidali hned několik písniček a to i ještě dlouho po půlnoci.

 

Moc Vám všem děkujeme za tak neuvěřitelně hojnou účast. Každý rok se co nejvíce snažíme, aby byl pro Vás program zajímavý a zábavný, a abyste se k nám do Valtic rádi vraceli. Věříme, že jsme pro to udělali to nejlepší, že jste se skvěle pobavili a že i Vaši nejmenší odcházeli nadšení. Příští, tedy již šestý ročník, Slavností vína a dětského dne se bude konat opět poslední květnovou sobotu – a to 28. 5. 2016. My se na něj už teď moc těšíme!

 Co jste ochutnali na Slavnostech vína 2015

CO JSTE OCHUTNALI NA SLAVNOSTECH VÍNA 2015

Slavnosti vína a dětský den letos nabídly k ochutnání 21 vzorků vín z produkce CHÂTEAU VALTICE a 7 vzorků vína z Vinařství Kovacs. V této široké nabídce byla vína suchá, polosuchá, polosladká, sladká, dále vína bílá, růžová, červená a také jeden růžový sekt. Vybírat jste tedy mohli opravdu podle Vašeho vinného gusta.

Již tradiční zvyklostí na této akci je doprovázet víno ovocem, mohli jste si tedy vzorky vychutnat s kuličkou melounu nebo jahodou. Ovoce k létu přece patří a obzvláště se hodí k růžovým vínům a sektům.

Které valtické víno získalo na Slavnostech největší oblibu? Pálava – pozdní sběr 2013 jednoznačně obhájila své prvenství z minulého roku. Druhé místo překvapivě obsadilo víno Aurelius – výběr z hroznů 2013tato odrůda se tak poprvé probojovala do TOP 3 Vašich oblíbených vín. Třetím nejúspěšnějším vínem byl zástupce výběrů z bobulí – a to Muškát moravský z ročníku 2013.

Z jakostních vín mělo největší úspěch Rulandské šedé a oblíbencem z řad Premium collection se stalo Sylvánské zelené – pozdní sběr 2012Zachutnal Vám i náš růžový sekt Grandirosso brut rosé. Největší úspěch z červených vín měl polosuchý Dornfelder pozdní sběr 2013.

Vína z Vinařství Kovacs si vedla též skvěle. Nekompromisně nejvíc Vám chutnala sladká „Amálka“ čili Cuvée Amálie – pozdní sběr 51/12v těsném závěsu za ní pak u Vás vedlo další cuvée – a to filmové Cuvée Miroslav Švandrlík – pozdní sběr 60/08. Hodně Vám též chutnala vína Chardonnay pozdní sběr 29/13 a Rulandské bílé VOC 23/12.

Všechna vína, která jste chutnali na Slavnostech si samozřejmě můžete objednat až domů.

 

×