Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2022 – S vínem pěšky i na kole + Zámecký košt vín – reportáž

V sobotu 18. června 2022 proběhlo další setkání členů Spolku přátel valtických vín - a nejen jich - dvojité akci S vínem pěšky i na kole a Zámecký košt vín. První zastávkou našeho cyklovýletu byl lovecký zámeček Rendezvous a následně se jelo k Chrámu Tří Grácií. Třetí zastávkou cyklovýletu byl Kačisdorfský hájek, u kterého bylo možné si rovněž prohlédnout naše vinice.

Každoroční výšlap na kole do kopce k poslední zastávce - Kolonádě Reistně rozhodně nesmí chybět. Odvážné ženy i muži čelili kopci Homole či také Reisten s neskutečným nasazením a utkali se tak v cyklo-soutěži "Kdo nejrychleji dosáhne vrcholu...", aby se nahoře mohli jak pokochat čarokrásným výhledem na Valtice a Pálavu, tak i uhasit žízeň. Samozřejmostí pak byl i oblíbený oběd - chleba se škvarkovou pomazánkou.

Celý cyklo-výlet proběhl velmi dobře a věříme, že jste si ho s námi skvěle užili!

Souběžně s cyklovýletem probíhala pěší tour po našich vinicích. Účastníci ráno vyrazili od Zámeckého sklepa do první zastávky - viniční tratě Hintertály přímo ve Valticích, dále se pokračovalo do viniční tratě Pod Mušlovem, která se nachází poblíž obce Sedlec a třetí zastávkou se stala krásná vinice Pod Svatým kopečkem v Mikulově.

Tradiční čtvrtou zastávkou je tradičně Vinařství Kovacs v Novosedlech, kde byl po celém dopoledni podáván chléb se škvarkovou pomazánkou a další vína z produkce tohoto malého moravského vinařství.

Pevně doufáme, že se Vám náš pěší výlet po vinicích líbil a byli jste spokojení.

V odpoledních hodinách započala v levém křídle Zámku Valtice - v Zámeckém sklepě z roku 1430 - druhá akce s názvem Zámecký košt vín. 

Nabídka vzorků jak z produkce CHÂTEAU VALTICE tak i Vinařství Kovacs skýtala jak vína, která jste chutnali na kolech i pěšky, tak i vína, která byla v řízené degustaci dole v Zámeckém sklepě. Zde prováděl prohlídky chtivé účastníky náš sklepmistr Křížového sklepa, Miloslav Matocha, který Vám v řízené degustaci všechny vzorky postupně představil a odprezentoval.

Pokračovalo se bohatým volným rautem a volnou degustací. Rovněž jsme vyhlásili vítěze cyklistické soutěže z řad žen i mužů, kteří si odnesli cyklistické poháry a další vinné ceny.

Jako každý rok proběhla také volba nového Prezidenta spolku přátel valtických vín pro rok 2022. Sedmnáctým Prezidentem byl slavnostně vyhlášen pan Kožela.

Moc se těšíme jak na příští rok, tak i na blížící se podzimní akci spojenou s brigádou na vinici v sobotu 17. 9. 2022. V případě, že se rozhodnete zúčastnit RETRO VINOBRANÍ a Mistrovství ve sběru hroznů nebo Zámeckého koštu vín (a burčáků), doporučujeme si zajistit ubytování co nejdříve. Tipy na ubytování najdete zde.

Pokud byste měli k akcím nějaké připomínky, nápady nebo přání, tak neváhejte a napište nám je na adresu spvv@vsvaltice.cz.

Všem Vám srdečně děkujeme za účast!

Tým vinařství CHÂTEAU VALTICE

Foto: Vašek Vrba

S vínem na kole

S vínem pěšky

Zámecký košt vín

×