Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2016 – S vínem pěšky i na kole + Zámecký košt vín – reportáž

Dvanácté setkání členů Spolku přátel valtických vín – a nejen jich – na naší červnové dvojité akci S vínem pěšky i na kole a Zámecký košt vín dopadlo opět skvěle. Moc nás těší, že se za námi i po tolika letech stále rádi vracíte, abyste si s námi zasportovali a pobavili se u nejedné skleničky valtického vína. Přinášíme Vám fotky a reportáž z toho jak to všechno probíhalo…

Letošní trasu dlouhou okolo 27 kilometrů doprovázelo tentokrát parné a slunečné počasí. Startovalo se tradičně v areálu Zámku Valtice – u Zámeckého sklepakde se sešlo okolo 100 cyklo-nadšenců. Představili jsme nová trička s vinařským motivem, nafasovaly se koštovačky a mapky a vzhůru na trasu!

První zastávkou byl lovecký zámeček Rendez-vous, též zvaný Dianin chrám, který je jedním ze saletů Lednicko-Valtického areálu. Před touto historickou Lichtenštejnskou památkou z roku 1812 jste se na naší vinné zastávce mohli osvěžit suchým bílým vínem Muškát moravský – pozdní sběr 2013

Dále se lesními stezkami pokračovalo na druhou zastávku, kterou byl chrám Tří Grácií. Pod dohledem sousoší těchto tří ztepilých dam, představujících bohyně Athénu, Afroditu a Artemis se jednak svačilo a mlaskalo nad koláčky, ale také degustovalo víno přímo z řady Gracie. Ryzlink rýnský, Merlot rosé a Dornfelder z ročníku 2015 tak svou rozmanitostí jistě potěšily všechny naše cykloturisty.

Řádně posilněni jste opět šlápli do pedálů a dobrodružně se vydali okolo Hlohoveckých rybníků směrem k Sedleci a dále do Úval. Odměnou za dojezd ke třetí zastávce Vám byl vynikající Sauvignon – pozdní sběr 2015.

Jak se říkává – to nejlepší na konec! Nebo to nejtěžší? Výšlap na kole do kopce k poslední zastávce – Kolonádě Reistně – rozhodně dá zabrat. Proto se zde konekconců i každý rok zápolí v cyklo-soutěži „Kdo nejrychleji dosáhne vrcholu…„. Odvážné ženy i muži čelili kopci Homole či také Reisten s neskutečným nasazením, aby se nahoře mohli jak pokochat čarokrásným výhledem na Valtice a Pálavu, tak i uhasit žízeň naším kabinetním vínem Svatovavřineckým rosé. Následoval všemi oblíbený oběd – chléb se škvarkovou pomazánkou. Dále jste si pod monumentální památkou mohli vychutnat i degustační vzorek červeného kabinetního vína Modrý Portugal

Celý cyklo-výlet proběhl velmi dobře a věříme, že jste si ho s námi skvěle užili!

Fotografie z akce „S vínem na kole 25. 6. 2016“ najdete v naší fotogalerii Spolkařských akcí – ZDE

 

Souběžně s cyklovýletem probíhala pěší tour po našich vinicích. 67 zvědavých účastníků vybavených skleničkami vyrazilo ráno od Zámeckého sklepa směr Pasohlávky do vinice U akátového lesa. Právě z hroznů z této vinice byl vyroben první degustovaný vzorek – a to bílé víno Sylvánské zelené – pozdní sběr 2015

Poté jste se přesunuli do Brodu nad Dyjí a vinic Lusy a Kraví hora, kde se společně s koláčky chutnaly i další vína z těchto úspěšných vinic a to Chardonnay – pozdní sběr 2015 a Tramín červený – výběr z hroznů 2015.

Cesta dále vedla ke třetí vinné zastávce do vinice Brodské stráně, ze které naši technologové svým umem vykouzlili Pálavu – pozdní sběr 2015. Shlédnutými vinicemi Vás po celou dobu provázel pan Ing. Pavel Herko, ředitel společnosti Vinofrukt, a. s., jehož profesionální výklad Vám jistě přinesl spoustu dosud neznalých informací. Finále pěší trasy proběhlo v Novosedlech, ve Vinařství Kovacs

Ve „Vinařském dvoře“ byl po celém dopoledni podáván chléb se škvarkovou pomazánkou a vychutnali jste si dvě vína z produkce tohoto malého moravského vinařství. Polosuchý Ryzlink vlašský – pozdní sběr 33/15 a červené víno Modrý Portugal – pozdní sběr 07/15 oceněný zlatou medailí z Valtických vinných trhů 2016. Pevně doufáme, že se Vám náš pěší výlet po vinicích líbil a byli jste spokojení.
Fotografie z akce „S vínem pěšky 25. 6. 2016“ najdete v naší fotogalerii Spolkařských akcí – ZDE

 

 

V odpoledních hodinách započala v levém křídle Zámku Valtice – v Zámeckém sklepě z roku 1430 – druhá akce s názvem Zámecký košt vín. Jak nejlépe začít než sektem? Takzvaným „welcome drinkem“ se letos stal Grandioso brut, kterým jsme si přiťukli na přivítanou.

Nabídka 24 vzorků jak z produkce CHÂTEAU VALTICE tak i Vinařství Kovacs skýtala jak vína, která jste chutnali na kolech i pěšky, tak i vína, která byla v řízené degustaci dole v Zámeckém sklepě. Zde prováděl prohlídky chtivé účastníky náš sklepmistr Miloslav Matocha, který Vám v řízené degustaci všechny vzorky postupně představil a odprezentoval.

Pokračovalo se bohatým volným rautem a volnou degustací. Rovněž jsme vyhlásili vítěze cyklistické soutěže z řad žen i mužů. Pan Luboš Němec se stal vítězem v kategorii mužů, strmý kopec zdolal za neuvěřitelný čas 2:22:23 čili o pět vteřin dříve než vítěz předchozího roku. Vítězkou mezi odvážnými ženami se stala Pekaríková Iveta, která příkrý vrch hrdinně překonala za 3:02:21, téměř o minutu rychleji než vítězka minulého roku.

Následoval jeden z hlavních bodů programu – a to slavnostní vyhlášení nového prezidenta Spolku přátel valtických vín na rok 2016/2017. Historicky druhou prezidentkou se stala paní Marcela Šindlerová, které předchozí jedenáctý prezident – pan Vlasák slavnostně předal Prezidentskou sérii a všechna prezidentská práva. 

Fotografie z akce „Zámecký košt vín 25. 6. 2016“ najdete v naší fotogalerii Spolkařských akcí – ZDE

Na akcích S vínem pěšky i na kole a odpoledním Zámeckém koštu vín jste měli možnost ochutnat několik vzorků našich vín a v Novosedlích také vína z Vinařství Kovacs. Nejvíce Vás zaujal Hibernal – pozdní sběr 2015, dále pak Tramín žlutý – výběr z hroznů 2015 Premium Collection a jako třetí Aurelius – pozdní sběr 2015. Skvěle si také opět vedla naše novinka – perlivé víno Rendezvous.

Z nabídky vín Vinařství Kovacs se největší oblibě těšila Pálava – výběr z hroznů 17/15 Family reserve, chutnal i nový Muškát moravský – pozdní sběr 06/15 a na třetím místě Vaší oblíbenosti se umístilo Rulandské šedé – moravské zemské víno z ročníku 2015.

Vaše ohlasy na celou sobotní akci byly víc než kladné, a tak se už moc těšíme jak na příští rok, tak i na blížící se podzimní akci spojenou s brigádou na vinici v sobotu 24. 9. 2016. V případě, že se rozhodnete zúčastnit RETRO VINOBRANÍ a Mistrovství ve sběru hroznů nebo Zámeckého koštu vín ( a burčáků ), doporučujeme si zajistit ubytování co nejdříve. Tipy na ubytování najdete zde.

Pokud byste měli k akcím nějaké připomínky, nápady nebo přání, tak neváhejte a napište nám je na adresu spvv@vsvaltice.cz.

Všem Vám srdečně děkujeme za účast!

Váš tým CHÂTEAU VALTICE

×