Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2014 – S vínem pěšky i na kole + Zámecký košt vín – reportáž

S VÍNEM PĚŠKY I NA KOLE + ZÁMECKÝ KOŠT VÍN 2014 – REPORTÁŽ

Počasí bylo sice zamračené a chladnější, ale pro náš cyklo výlet i tak naprosto ideální. Na startu u Zámeckého sklepa se sešla necelá stovka cyklistů.

Trasa byla podobná jako loni, najeli jsme kolem 27 kilometrů.
První zastávka byla u zámečku Rendez – vouz, kde jsme si mohli vychutnat vychlazenou novinku Ryzlink vlašský – pozdní sběr 2013. Druhá zastávka byla u chrámu Tří Grácií, kde jsme ochutnali dva vzorečky vína, a to Ryzlink rýnský – pozdní sběr 2011 Gracie a Merlot rosé – pozdní sběr 2011 Gracie + domácí tvarohové koláčky.

Odtud jsme se vydali kolem Hlohoveckých rybníků a Hraničního zámečku směrem k Sedleci a následně do Úval. Zde se chutnalo Neuburské – pozdní sběr 2012. Poté jsme vyrazili k poslední zastávce, a to na kolonádu Raistnu. Chutnali jsme zde další novinky Veltlínské zelené – výběr z hroznů 2013 a Modrý Portugal – pozdní sběr 2013. Jako tradičně jsme měli chléb s výbornou škvarkovou pomazánkou, který všem velmi chutnal.

Proběhla zde také tradiční cyklosoutěž „Kdo nejrychleji dosáhne vrcholu“, které se zúčastnili jak odvážní muži, tak i odvážné ženy. Cyklovýlet i soutěž dopadly na výbornou, opět nebyla prolita ani kapka krve.

Fotografie z akce „S vínem na kole 21. 6. 2014“ jsou zde.

Souběžně probíhala dopoledne další akce, S vínem pěšky po vinohradech, které se zúčastnilo 64 lidí. První dvě zastávky byly ve vinohradech v Dolních Dunajovicích, a to ve vinici Pod Slunným vrchem a na Kraví hoře. Třetím zastavením byla vinice Brodské stráně v Brodě nad Dyjí. Účastníci si prohlédli naše nejlepší viniční tratě, ochutnali několik vzorků vína a tvarohové koláčky a zakončili svou tour v Novosedlích ve Vinařství Kovacs. Zde si vychutnali na závěr další vzorky z tohoto vinařství, ke kterým byl taktéž podáván chléb se škvarkovou pomazánkou.

Fotografie z akce „S vínem pěšky 21. 6. 2014“ jsou zde.

Odpolední část začala v 16:30 hod. v našem Zámeckém sklepě.

Na úvod jsme podávali osvěžující welcome drink v podobě Merlotu rosé – pozdního sběru 2011 Gracie, dále jsme jmenovali prezidenta Spolku přátel valtických vín na rok 2014/2015, kterým se stal pan Petr Koudelák.

Předali jsme ceny vítězům cyklosoutěže, dole v zámeckém sklepě byla nachystaná řízená degustace, a pokračovali jsme bohatým rautem a volnou degustací. Celkem jsme degustovali 26 vzorků vína včetně vína z Vinařství Kovacs Novosedly.  Před zámeckým sklepem jsme nachystali také posezení pod slunečníky, které bylo již na večer plně obsazeno.

Fotografie z akce „Zámecký košt vín 21. 6. 2014“ jsou zde.

Všechna vína, která jste v průběhu dne mohli ochutnat, si můžete připomenout zde.

Celá sobotní akce se dle Vašich ohlasů velmi vydařila a už se těšíme jak na příští rok dne 20. června 2015, tak na podzimní akci spojenou s brigádou na vinici v sobotu 27. 9. 2014. Pokud jste se již rozhodli účastnit se Mistrovství světa ve sběru hroznů nebo Zámeckého koštu vín a burčáků, doporučujeme si zajistit ubytování co nejdříve. Tipy na ubytování najdete zde.

Pokud byste měli k akcím nějaké připomínky, nápady nebo přání, tak neváhejte a napište nám je na adresu spvv@vsvaltice.cz

Všem Vám srdečně děkujeme za účast!

×