Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

2013 – S vínem pěšky i na kole + Zámecký košt vín – reportáž

Letní akce Spolku přátel valtických vín

V sobotu 22.6.2013 se konalo další tradiční letní chutnání vín pro členy Spolku přátel valtických vín. Počasí se, dle zvyku, velmi vydařilo, bylo příjemně teplo a pofukoval mírný větřík. Na startu u Zámeckého sklepa se sešlo asi 140 cyklistů.

Trasa byla podobná jako loni, najeli jsme kolem 20 – 25 km. První zastávka byla u zámečku Rendez – vous, kde jsme si mohli vychutnat vychlazenou novinku Műller Thurgau pozdní sběr r. 2012. Druhá zastávka byla tak jako vloni na vyhlídce na hranicích s Rakouskem, kde jsme ochutnali dva vzorečky vína, a to Merlot rosé pozdní sběr r. 2010 a polosladký Dornfelder pozdní sběr r. 2009 s etiketou Vojty Dyka + domácí tvarohové koláčky. Odtud jsme se vydali přes Katzesdorf až do Schrattenbergu, kde máme vinný sklípek, pojmenovaný Moravské pole. Zde se chutnal Ryzlink rýnský pozdní sběr r. 2011 s etiketou Vojty Dyka. Poté jsme překročili státní hranice do České republiky, směrem k poslední zastávce, na Raistnu. Chutnali jsme zde další novinku Ryzlink vlašský výběr z hroznů r. 2012 a červené Zweigeltrebe pozdní sběr r. 2011. Jako tradičně jsme měli chléb s výbornou škvarkovou pomazánkou, který všem velmi chutnal.

Proběhla zde také tradiční cyklosoutěž „Kdo nejrychleji dosáhne vrcholu“, které se zúčastnili jak odvážní muži, tak i odvážné ženy. Cyklovýlet i soutěž dopadly na výbornou, opět nebyla prolita ani kapka krve.

Fotografie z akce „S vínem na kole 22. 6. 2013“ jsou zde.

Pro velký zájem probíhala dopoledne souběžně další akce, pěšky po vinohradech. První tři zastávky byly ve vinohradech v Dolních Dunajovicích a Brodu nad Dyjí, kde si zájemci prohlédli naše nejlepší viniční tratě, ochutnali několik vzorků vína a tvarohové koláčky a poslední zastávka byla v Novosedlích ve Vinařství Kovacs, kde na závěr k několika vzorkům vína byl podáván taktéž chléb se škvarkovou pomazánkou.

Fotografie z akce „S vínem pěšky 22. 6. 2013“ jsou zde.

Odpolední část začala v 16.30 hod a připravili jsme pro Vás velkou změnu. Akce se nekonala  v dolní Španělské konírně, ale v našem nově opraveném Zámeckém sklepě. Za tuto změnu jsme sklidili veskrze pozitivní ohlasy. Na úvod jsme podávali osvěžující welcome drink v podobě naší další novinky, a to Rulandské modré rosé pozdní sběr r. 2012, dále jsme jmenovali prezidenta Spolku přátel valtických vín na rok 2013/2014, kterým se stal p. Jiří Procházka, předali jsme ceny vítězům cyklosoutěže, dole v zámeckém sklepě byla nachystaná řízená degustace, a pokračovali jsme bohatým rautem a volnou degustací. Celkem jsme degustovali 26 vzorků vína včetně vína z vinařství Kovacs Novosedly. Před zámeckým sklepem jsme nachystali také posezení pod slunečníky, které bylo již navečer plně obsazeno. Akci nám nemohl zkazit ani krátký letní deštík krátce před půlnocí.

Vzhledem k nedávným povodním jsme do programu zařadili také dražbu tří lahví archivních vín a abychom i my přispěli, tak výtěžek z této akce půjde na pomoc zaplaveným. Vybrali jsme celkem 4800,-Kč.

Fotografie z akce „Zámecký košt vín 22. 6. 2013“ jsou zde.

Vína, která jste mohli na akci ochutnat, si můžete připomenout zde.

Celá sobotní akce se dle Vašich ohlasů velmi vydařila a už se na Vás těšíme na podzimní akci spojenou s brigádou ve vinici v sobotu 21. 9. 2013. Pokud jste se již rozhodli účastnit se Mistrovství světa ve sběru hroznů nebo Zámeckého koštu vín, doporučujeme si zajistit ubytování co nejdříve. Tipy na ubytování najdete zde.

Pokud byste měli k akcím nějaké připomínky, nápady nebo přání, tak neváhejte a napište nám je na adresu spvv@vsvaltice.cz

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde:
http://valticecom.rajce.idnes.cz/22.6.2013_Letni_akce_Spolku_pratel_valtickych_vin

A dále také ZDE

Video z akce si můžete prohlédnout zde:

http://www.youtube.com/watch?v=bOvX70Mhbls&

S vínem pěšky i na kole 22.6.2013 – kola

S vínem pěšky i na kole 22.6.2013 – pěšky

×