Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

Vinárna Tři Grácie v Praze

Legendární pražská vinárna Tři Grácie znovu otevírá své brány.

Místo, které patřilo po desítky let k povinným zastávkám pražských milovníků dobrého vína, je zpět v plném lesku.

S výběrem těch nejlepších valtických vín a pestrou kulinární nabídkou.

Vinárna Tři Grácie se může pochlubit dlouhým seznamem osobností, které patřily k pravidelným návštěvníkům.

Můžeme jmenovat třeba Václava Havla, Dagmar Veškrnovou, Petra Štěpánka či Radovana Lukavského. Charismatický herec si oblíbil především prestižní akci v podobě Velké degustace moravských vín. Tu ve vinárně Tři Grácie od roku 1974 pořádaly Vinné sklepy Valtice.

Lukavský se za svého života zúčastnil všech těchto koštérských večerů s valtickým vínem. I když zrovna hrál ten večer v Národním divadle, zastavil se předtím na několik skleniček. Navštívil tak neskutečných 44 ročníků (1964-2007).

Znovuotevření vinárny Tři Grácie pokřtí 5. října herečky Zlata Adamovská, Ilona Svobodová a Anežka Rusevová, které společně účinkují ve hře Tři grácie z umakartu v divadle Studio DVA.

Spojení vína s divadlem navazuje na dlouhodobé historické propojení valtických vín s domácí kulturou.

A co všechno mohou hosté v krásně zrekonstruované vinárně čekat? Labužníci ocení hovězí carpaccio s tatarskou omáčkou, tatarák z marinovaného lososa či husí játra připravená na červeném víně. V nabídce bude ovšem i parádní steak z vyzrálé roštěné, brynzové halušky či pečený candát.

Výtečná moravská vína budou dodávat vinařství CHÂTEAU VALTICE a Vinařství Kovacs, za zmínku stojí kupříkladu skvělá sladká Pálava, tradiční špičkové odrůdy z okolí Mikulovska a Valticka jako jsou Ryzlink vlašský, rýnský nebo Sylván, rarity jako oranžové vína z kvevri amfor nebo výjimečné červené cuvée vyrobené ve stylu Bordeaux na francouzských barrique sudech z odrůd Cabernet Cauvignon, Cabernet Frank, Merlot a Petit Verdot s názvem Velká Morava.

Navštivte Vinárnu Tři Grácie na adrese:

Novotného lávka 200/5
110 00 Praha 1

www.trigracie.cz

×