Svatomartinské na pomoc

Datum 11.11. je pro vinaře a milovníky vína již stovky let velký svátek, kdy se poprvé připijí a přiťukává mladým Svatomartinským vínem. Na tento den vychází zároveň mezinárodní Den válečných veteránů se symbolem – rudého vlčího máku.

Proto jsme se rozhodli ve Valticích společně s nadačním fondem REGI Base I. tyto dvě tradice spojit. Tím můžeme pomoci těm, kteří za nás sloužili a utrpěli závažné zranění nebo se dostali do těžké životní situace. REGI BASE dále pomáhá zraněným hasičům, záchranářům nebo policistům.

Partnerem této charitativní akce je také společnost TESCO s kterou odvedeme společně do nadačního fondu finanční prostředky na pomoc těm, kteří za nás sloužili.

Za tento společný projekt je vděčný i bývalý voják rotný Stanislav Kubík, který sloužil sedm let u Armády České republiky. Pak přišel zlomový rok 2007, kdy do Standova života zasáhl těžký úraz páteře. Na plánovanou misi do Afghánistánu už neodletěl. Stav byl velmi vážný a Standa ochrnul – diagnóza kvadruplegik, tedy postižení všech končetin.

"Nevzdávám se a stále na sobě pracuji. Rehabilituji, sportuji a snažím se být dobrou inspirací pro druhé. Moje zdraví mi ale občas dává zabrat, a tak děkuji všem, kteří mě podporují jako jsou nadace REGI - Base, společnost Tesco a CHÂTEAU VALTICE." říká pan Kubík.

Z každé prodané lahve Svatomartinského vína se symbolem „vlčího máku“ odvede spol. TESCO a vinařství CHÂTEAU VALTICE 2Kč do nadačního fondu REGI Base I., který již od roku 2011 pomáhá zraněným válečným veteránům, vojákům, policistům, hasičům a záchranářům.

Vína se symbolem vlčího máku můžete zakoupit exkluzivně v obchodním řetězci Tesco a ve Valticích v naší Vinařské stodole.


Dne 3. 3. 2022 v pražské Malostranské besedě slavnostně předali za TESCO p. Hubený a David Šťastný z CHÂTEAU VALTICE dar za uplynulý rok 2021 v hodnotě 50.000 Kč, který převzal předseda správní rady REGI Base I Hynek Čech a kpt. Luboš Rous. Ten již celkem 25 let věrně slouží u Armády České republiky přímo na vojenském letišti 24. základny dopravního letectva Praha Kbely. V říjnu 2019 utrpěl při dopravní nehodě těžký úraz s poškozením míchy v oblasti hrudní páteře s diagnózou paraplegie.

„Po dohodě se spol. TESCO jsme vyrobili speciální limitovanou edici Svatomartinských vín se symbolem „vlčího máku“. Z každé prodané lahve odvedeme společně 2 Kč do nadačního fondu REGI Base I. K tomu jsme ještě přidali další polovinu finančních prostředků a společně jsme tak darovali REGI Base I 50.000 Kč řekl David Šťastný z  vinařství CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice.

×