Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

Slámové a ledové víno

V minulém týdnu jsme začali lisovat slámové víno, těšit se však můžete i na ledové...

Naše vinařství se již desítky let zabývá výrobou slámových a ledových vín.

V prvním lednovém týdnu jsme lisovali hrozny, které byly uloženy více jak 100dní na slámě, která pochází z naší vlastní bio farmy. Jde o odrůdu Pálava, která se díky své vyšší přírodní cukernatosti a nádherné vůni, připomínající květ růže, pro výrobu slámového vína výborně hodí. Celkem jsme lisovali téměř půldruhé tuny hroznů. Výlisnost očekáváme až pět set litrů.

Proces výroby slámového vína trvá několikanásobně déle než výroba ostatních vín, a tak si budeme na slámové víno z letošního ročníku počkat téměř dva roky.

Aktuálně si však můžete objednat slámové víno z roku 2016.

Na „ledové hrozny“ každoročně čekáme ve Valticích do Vánoc a většinou první týden v prosinci přijdou požadované mrazy pro výrobu ledového vína. Letos se tak však nestalo. Požadovaných -7°C pro sběr "ledových hroznů" namísto začátkem prosince tentokrát přišlo až 27. 12. 2020, a tak jsme se po dlouhém čekání přece jen mohli pustit do sběru a následného lisování.

Celkem jsme v Dolních Dunajovicích ve vinici Dunajovský kopec posbírali 2850 kg hroznů odrůdy Ryzlink vlašský. Kvůli náročnosti výroby si však na ledové víno ročníku 2020 budeme muset počkat ještě minimálně dva roky.

Aktuálně však máme v prodeji ledové víno z roku 2017, máte tedy možnost si tato vína objednat a vychutnat si je v klidu domova.

×