Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

Vinařství roku 2017

18. ledna 2018 jsme se na slavnostním galavečeru Vinařství roku 2017 dozvěděli radostnou zprávu.

Naše vinařství CHÂTEAU VALTICE uspělo a zvítězilo v kategorii Velké vinařství!

Cenu za vítězství v kategorii velkých vinařství převzal náš generální ředitel CHÂTEAU VALTICE - pan Marek Šťastný.

Kromě hlavních cen byly dále uděleny ceny „Korunní – Enolog roku 2017“ – cena mladému vinaři, enologovi do 40 let, Ing. Petru Hlouškovi z vítězného vinařství VÍNO J. STÁVEK. Cenu „Počin roku 2017“ získal Jihomoravský kraj za zřízení a podporu Centra Excelence pro vinohradnictví a vinařství ve Valticích. „Cenu prof. Viléma Krause, CSc.“ za celoživotní přínos pro obor vinohradnictví nebo vinařství obdržel Ing. Petr Ackermann, CSc., specialista ovocnářství, zahradnictví a ochrany rostlin.

"Získat dvakrát Cenu veřejnosti Vindemia Publica od milovníků vína a rovněž dvakrát uspět v samotné soutěži Vinařství roku je pro nás obrovská pocta, které si nesmírně vážíme. Letošní vítězství v kategorii Velké vinařství rozhodně považujeme za největší dosavadní úspěch přelomu roků 2017/2018, a také představuje ocenění dlouholeté práce našeho rodinného týmu a všech kolegů a kolegyň, kteří se na tomto úspěchu nemalou měrou podíleli.

Komisi porotců, v čele s panem Ing. Mádlem, složené z odborníků na vinařství, vinohradnictví, marketing, komunikaci i design, jsme měli tu čest „na vlastní oči“ ukázat nejen co jsme dokázali udělat pro zvýšení kvality našich vín z pohledu technologického a vinohradnického, ale i jak jsme zapracovali na pozvednutí vinařské kultury u nás. Především jsme jim mohli ukázat naši novou Vinařskou Stodolu s ústředním podzemním chrámem vína a rotundou, která se od svého otevření stala jedním z nejvíce navštěvovaných vinařských míst na Moravě.

Každé ocenění přijímáme s obrovskou pokorou a závazkem vůči našim zákazníkům a přátelům s tím, že musíme nadále dělat moravské víno s láskou a jak nejlépe umíme. Děkujeme všem za podporu a vítězi i dalším oceněným kolegům vinařům moc gratulujeme!"

David Šťastný, CHÂTEAU VALTICE

×