Vinař roku 2015

Ve čtvrtek 20. srpna 2015 proběhlo vyhlášení 13. ročníku soutěže Vinař roku 2015, ve kterém odborná porota složená z nejlepších zahraničních degustátorů hodnotila moravská vinařství dle vyráběných vín.

Rodinné vinařství CHÂTEAU VALTICE se v této vysoce prestižní vinařské soutěži umístilo už v loňském roce na krásném třetím místě.

V letošním roce bylo toto vinařství vyhodnoceno jako druhé nejlepší vinařství České republiky v této soutěži a zlatá medaile jim unikla jen o vlásek.

V každé vinařské soutěži se mají vína hodnotit anonymně, aby byla zachována maximální míra objektivity hodnocení, jako tomu bylo i na Vinaři roku. No a pak potřebujete ještě trochu štěstí, protože o vítězích pak rozhodují kolikrát desetinky bodů.“ zhodnotil úspěch svého vinařství David Šťastný, ředitel CHÂTEAU VALTICE.

Obrovsky nás však potěšilo i získání titulu Šampion červených vín pro Merlot výběr z hroznů 2012 barrique z naší edice „Premium collection“. Již několik desítek let intenzivně pracujeme na kvalitě červených vín. Vše začíná správným výběrem klonů révy vinné a končí školením vín v sudech a zráním v lahvi. Je s tím spojena spousta tvrdé práce a než vyrobíte kvalitní červené víno světové úrovně, trvá to několik let. Pro všechny naše lidi v našem vinařství, kteří se na výrobě takového vína roky podílejí, je to pak obrovské ocenění. Pro mě pak tím víc, když moravské červené víno ocení i zahraniční degustátoři, nositelé prestižního titulu Masters of Wine (kterých je jen několik na světě) a dají moravskému červenému vínu 90 bodů. Rád bořím mýty o průměrné kvalitě červených moravských vín. Zde přišel další důkaz, že to jde.“ říká David Šťastný.

zdroj foto: www.mf.cz, Mgr. Vlastimil Poliačik

×