Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

Vinař roku 2015

Ve čtvrtek 20. srpna 2015 proběhlo vyhlášení 13. ročníku soutěže Vinař roku 2015, ve kterém odborná porota složená z nejlepších zahraničních degustátorů hodnotila moravská vinařství dle vyráběných vín.

Rodinné vinařství CHÂTEAU VALTICE se v této vysoce prestižní vinařské soutěži umístilo už v loňském roce na krásném třetím místě.

V letošním roce bylo toto vinařství vyhodnoceno jako druhé nejlepší vinařství České republiky v této soutěži a zlatá medaile jim unikla jen o vlásek.

V každé vinařské soutěži se mají vína hodnotit anonymně, aby byla zachována maximální míra objektivity hodnocení, jako tomu bylo i na Vinaři roku. No a pak potřebujete ještě trochu štěstí, protože o vítězích pak rozhodují kolikrát desetinky bodů.“ zhodnotil úspěch svého vinařství David Šťastný, ředitel CHÂTEAU VALTICE.

Obrovsky nás však potěšilo i získání titulu Šampion červených vín pro Merlot výběr z hroznů 2012 barrique z naší edice „Premium collection“. Již několik desítek let intenzivně pracujeme na kvalitě červených vín. Vše začíná správným výběrem klonů révy vinné a končí školením vín v sudech a zráním v lahvi. Je s tím spojena spousta tvrdé práce a než vyrobíte kvalitní červené víno světové úrovně, trvá to několik let. Pro všechny naše lidi v našem vinařství, kteří se na výrobě takového vína roky podílejí, je to pak obrovské ocenění. Pro mě pak tím víc, když moravské červené víno ocení i zahraniční degustátoři, nositelé prestižního titulu Masters of Wine (kterých je jen několik na světě) a dají moravskému červenému vínu 90 bodů. Rád bořím mýty o průměrné kvalitě červených moravských vín. Zde přišel další důkaz, že to jde.“ říká David Šťastný.

zdroj foto: www.mf.cz, Mgr. Vlastimil Poliačik

×