Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

Salon vín 2016

Dne 20. 1. 2016 proběhlo odtajnění výsledků Salonu vín 2016, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice.

 

Do této prestižní soutěže přihlašujeme svá vína každoročně a všechna dosavadní získaná ocenění jsou jak pro nás – tak i pro Vás – důležitou známkou kvality naší odvedené práce, jakožto expozice Salonu vín představuje špičku celorepublikového vinařství.

O tom, že se náš Merlot – výběr z hroznů 2012 barrique Premium Collection stal historicky prvním červeným vínem, které získalo titul Šampion Salonu vín, jsme Vás informovali již začátkem prosince minulého roku. Která vína značky CHÂTEAU VALTICE však letos doprovodí Šampiona v degustační expozici?

Minulý rok jsme se těšili z krásné šestice vín, ověnčených zlatou medailí Salonu. Letos se nám podařilo toto číslo navýšit ještě o čtyři další vína. Kolekce deseti vín – včetně Šampiona – navyšuje tedy letos počet našich umístěných vín v historii Salonu na 116, a tak jsme opět obhájili druhé místo co se nejvyššího počtu umístěných vín v Salonu týče.

Generální ředitel CHATEAU VALTICE pan Marek Šťastný přebírá se svým otcem Antonínem ocenění a putovní pohár Šampiona Salonu vín 2016.

Novinkou ročníku 2016 jsou také stříbrné medaile, které jsou formou ocenění pro vína, která byla umístěna ve finální dvoustovce, ale neprobojovala se již do stovky. Tímto stříbrem se bude honosit dalších 6 vín CHÂTEAU VALTICE.

Nový ročník celoroční degustační expozice Salonu vín ČR byl pro veřejnost otevřen v sobotu 30. ledna 2016 tradičně na zámku ve Valticích.

Zlaté ocenění Salonu vín letos získalo těchto 10 našich vín:

  • Rulandské bílé – pozdní sběr 2013 Premium
  • Chardonnay – výběr z hroznů 2013 Premium
  • Rulandské šedé – pozdní sběr 2013 Premium (č. š. 435/13, k dispozici pouze v Salonu vín)
  • Ryzlink rýnský – pozdní sběr 2013 (č. š. 416A/13, k dispozici pouze v Salonu vín)
  • Aurelius – pozdní sběr 2013
  • Merlot – výběr z hroznů 2012 barrique Premium
  • Svatovavřinecké x Frankovka – pozdní sběr 2009 barrique Premium
  • Cabernet Sauvignon x Merlot – výběr z hroznů 2012 barrique Premium
  • Rulandské bílé – výběr z cibéb 2013
  • Veltlínské zelené – ledové víno 2011

6 z těchto vín si můžete pohodlně nakoupit přes náš e-shop. Všech 10 vín bude samozřejmě k dispozici pro nákup po celou dobu trvání degustační expozice přímo v Salonu vín 2016.

Nejlepším vínem v České republice pro rok 2016 se stal Merlot – výběr z hroznů 2012 barrique Premium Collection značky CHÂTEAU VALTICE z viniční tratě Brodské stráně v obci Brod nad Dyjí. Toto jedinečné víno z vydařeného ročníku 2012 zrálo téměř tři roky na nových a jednou použitých barikových sudech, což mu dodalo do vůně krásné tóny vanilky, dřeva a lehce i kávy. Vyniká nádhernou tmavě granátovou barvou a v chuti je harmonické s plnou a výraznou tříslovinou.

Jeho špičkovou kvalitu však nepotvrzuje pouze čerstvě získaný titul. Tento barikový Merlot má na svém kontě za uplynulý rok i další ocenění z významných vinařských soutěží jako titul Šampiona červených vín – Vinař roku 2015, zlatou medaili z Grand Prix Vinex 2015 či stříbrnou medaili z Oenofora 2015 a Valtických vinných trhů 2015.

Vinařství CHÂTEAU VALTICE již několik let intenzivně a pečlivě pracuje na výrobě červených vín s cílem zbořit mýtus, že na Moravě nelze vytvořit kvalitní červené víno. O tom, že se toto vynaložené úsilí daří naplnit svědčí i získané úspěchy dalších červených vín značky CHÂTEAU VALTICE.

Cuvée Cabernet Sauvignon x Merlot barrique ve výběru z hroznů – rovněž z ročníku 2012 získalo na mezinárodní vinařské soutěži Oenoforum 2015 zlatou medaili a rovněž se pyšní titulem Šampiona – tentokrát za kategorii červených cuvée. Jeho kvalita tedy byla oceněna i odborníky ve světovém měřítku.

Bariková Frankovka – výběr z hroznů 2009 má za sebou několik stříbrných vítězství, a to například z KRÁLE VÍN ČR 2013 či Izraelské soutěže Terravino 2012. To vše – společně s oceněním Merlotu, coby prvního červeného Šampiona Salonu vín – jde tedy ruku v ruce i s novou kampaní na prosazení červených vín z Moravy a Čech, kterou nedávno spustil Vinařský fond.

„Již dlouhá léta pracujeme s technologií výroby červených vín používáním různých typů sudů, a tak je pro nás ctí, že je CHÂTEAU VALTICE vyhlášené dobrými červenými víny“ hodnotí potěšeně úspěch svého vinařství ředitel Ing. Marek Šťastný.

Pro CHÂTEAU VALTICE je to historicky již druhý Šampion Salonu. Tím prvním se stalo v roce 2012 bílé víno Ryzlink vlašský – výběr z hroznů 2009 A+ Collection.

Vyhodnocení celé elitní stovky, která se probojovala do Salonu vín 2016, bude vyhlášeno pořadateli v lednu.

Podívejte se i na krátkou reportáž České Televize o vzrůstajícím úspěchu moravských červených vín a nahlédněte společně s jedním z našich ředitelů – panem Antonínem Šťastným – do Zámeckého sklepa, kde náš vítězný Merlot dozrál a získal své jedinečné kvality.

Čerpáno z webů breclavsky.denik.cz a tyden.cz,

 

Fotky: DENÍK / Lukáš Ivánek, wineofczechrepublic.cz

Zdroj: http://breclavsky.denik.cz/zpravy_region/sampionem-salonu-vinu-je-poprve-cervene-vino-merlot-2012-z-chateau-valtice-20151208.html

×