Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

Salon vín 2012

Celostátní nejprestižnější vinařská soutěž,  která pokračuje degustační expozicí 100 nejlepších vín z České republiky pro daný rok - to je Salon vín. Stovka nejlepších vín vybraných odbornými degustátory získává ocenění v podobě zlaté medaile Salonu vín ČR, které tak vypovídá o jeho jedinečné kvalitě.

Absolutním Šampionem soutěže pro rok 2012 a zároveň vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín se stal Ryzlink vlašský 2009, výběr z hroznů z Vinných sklepů Valtice a.s. s původem ve vinařské obci Dolní Dunajovice a viniční trati Kraví hora.

„Jedná se o minerální, velmi vyvážené víno s krásnou strukturou a dlouhou dochutí, typické pro nejlepší vlašské ryzlinky z vápencových půd okolí Pálavy. Jsme velmi rádi, že jsme ve velmi silné konkurenci naší nejprestižnější soutěže tento titul získali,“ řekl, Mgr. Ing. Marek Šťastný, generální ředitel Vinných sklepů Valtice, a.s.

Vína oceněná zlatou medailí Salonu vín 2012


 

Ryzlink vlašský – výběr z hroznů 2009 A+ Collection

Další oceněná vína, která již nejsou v prodeji

  • Muller Thurgau – výběr z hroznů 2010
  • Cabernet Sauvignon – pozdní sběr 2006
  • Merlot – výběr z hroznů 2009
  • Rulandské šedé – výběr z bobulí 2009

Výše zmíněné víno lze také zakoupit po celou dobu trvání degustační expozice 2012 přímo v Salonu vín. Nový ročník celoroční degustační expozice Salonu vín ČR bude veřejnosti otevřen 25. února 2012 tradičně na zámku ve Valticích.

×