Elektronický obchod je dostupný
pouze pro osoby starší 18 let.

Bylo Vám již 18 let?

Ne Ano

Great American International Wine Competition 2018

Great American International Wine Competition je novou soutěží, kde letos posuzovali hodnotitelé z 9 zemí přes 1000 vzorků vín z 19 zemí. Vznikla oddělením ze soutěže Finger Lakes International Wine Competition, která je největší charitativní soutěží (vinařství v soutěži přispívají svými víny i do aukce jejichž výtěžek hradí pobyt dětí s různými onkologickými onemocněními ve speciálním letním kempu).

Jelikož tato soutěž ale již začala přesahovat samu sebe, organizátoři se tedy rozhodli pokusit se vybudovat vedle ní vysoce profesionální a odbornou soutěž s cílem dosáhnout během několika let nejvyššího kreditu mezi soutěžemi v USA a zařadit se do světové špičky. Obě soutěže však budou mít odlišné způsoby hodnocení, a tak bude zajímavé sledovat jejich výsledky.

Stejně jako Finger Lakes však má The Great American International Wine Competition také svůj charitativní rozměr. Pořádající nadace Raise the Glass věnuje její letošní výtěžek charitativní organizaci InterVol, která se zabývá shromažďováním zdravotnického materiálu a vybavení a poskytuje je zdravotníkům v nejchudších a nejpotřebnějších oblastech světa.

Celkově byly uděleny medaile 52% vín, z 212 moravských a slovenských vín (včetně medovin a ovocných vín) získalo medaili 122 (58%).

Z produkce CHÂTEAU VALTICE v této soutěži výborně uspělo Sylvánské zelené – VOC Valtice 2015 Premium Collection, které si v této obrovské konkurenci vybojovalo zlatou medaili. Máme velkou radost, že zrovna Sylvánské zelené, které je naší „vlajkovou lodí“ a zároveň nese novou značku VOC VALTICE (víno originální certifikace) oceňují i vinařští odborníci za velkou louží. Tato odrůda má ve Valticích také staletou tradici pěstování a je tudíž takovým pomyslným vinným reprezentantem Valtic jako takových.

Dále uspěl také Aurelius - výběr z bobulí 2015, který se od nynějška bude pyšnit bronzovou medailí z této prestižní soutěže.

Úžasným faktem je i to, že „Československo“ bylo druhou nejpočetněji zastoupenou zemí v soutěži po domácích USA. Jsme tedy velmi hrdí, že společně s Vinařstvím Kovacs a dalšími oceněnými vinaři reprezentujeme špičkovou kvalitu moravských, českých a slovenských vín až v daleké Americe.

Oceněná vína


 

×