Mondial du Merlot 2020

Ve dnech 4. – 6. září 2020 se ve švýcarském horském městě Sierre v kantonu Valais, konalo prestižní Mistrovství světa vín z odrůdy Merlot a kupáží s minimálním množstvím 50 % této slavné a celosvětově známé odrůdy, Mondial du Merlot.

Letos se této prestižní soutěže zúčastnilo 241 vinařství ze šestnácti zemí světa. Počet vzorků byl rekordní, s 511 víny byl dosavadní rekord překonám o jedenáct procent. Stejně jako každý ročník i letos byly součástí hodnocení patronáty Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno OIV se sídlem v Paříži a Mezinárodní unie enologů UIOE. Hodnocení Mondial du Merlot je i součástí vinařského hodnotícího grandslamu, organizace VINOFED, která sdružuje právě jen ta nejprestižnější světová klání.

Je pro nás obrovskou poctou, že jsme jediným vinařstvím z České republiky, které si ze Švýcarska odvezlo zlatou medaili. Tu získal Merlot 2017 výběr z hroznů, barrique Premium Collection, který již na svém kontě má úspěch ze San Francisca.

Pro zlatou medaili bylo třeba dosáhnout na 89 bodů.

„Za vína odrůdy Merlot jsme získali již několik ocenění. Mezi největší bezesporu patří vůbec první šampion červených vín v rámci Salonu vín ČR a nedávný obrovský úspěch, šampion kategorie Merlotů na mezinárodní soutěži v USA.

Druhé tak významné světové ocenění valtického Merlotu pro naše vinařství v letošním roce už však není náhoda, ale znamená to, že to děláme dobře. Jsem opravdu moc šťastný,“ okomentoval úspěch David Šťastný, ředitel CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice a dodal:

„Již několik let rádi boříme mýty o tom, že na Moravě nejdou vyrobit světová červená vína. A právě anonymní degustační soutěže ve světě a za účasti zahraničních hodnotitelů jsou jednoznačným důkazem o tom, že velká vína, a i ta červená my moravští vinaři prostě umíme.“

Víno oceněno zlatou medailí


 

×