CHÂTEAU VALTICE a Vinařská 100dola Bronzovým TOP vinařským cílem 2018

Od června do září jsme zápolili s dalšími 206 vinařskými cíli a DÍKY VÁM jsme se do vítězné trojice opravdu dostali, a to rovnou dvakrát!

Vinařská 100dola dělá radost všem

Vinařská 100dola s chrámem vína je takovým šperkem našeho rodinného vinařství CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice a dělá radost jak nám, tak hlavně všem svým návštěvníkům. Po získání Zvláštní ceny v soutěži Stavba Jihomoravského kraje a postupu do finále celostátní architektonické soutěže Stavba roku 2018 přispěla Vinařská 100dola i k zisku dalšího významného ocenění, a to poháru Bronzový TOP vinařský cíl 2018.

Slavnostní vyhlášení výsledků šestého ročníku soutěže se konalo ve čtvrtek 11. října v prostorách barokního divadla zámku ve Valticích.

TOP vinařský cíl je on-line bedekr zajímavých míst, která svým návštěvníkům nabízejí snoubení vína a zážitků. Mohou to být vinařství, sklepní uličky, vinotéky, vinařské penziony nebo třeba restaurace, kde profesionálně pracují s vínem.

Průvodce v současnosti zahrnuje rovných 206 cílů rozesetých po celé České republice od Beskyd po Šumavu a postupně se rozrůstá.

Bedekr píše tým desítky odborných garantů, jehož členy jsou novináři, sommelieři či odborník na vinařskou architekturu, a to vždy na základě osobní zkušenosti s daným místem. Každoročně navíc veřejnost vybírá z těchto cílů ten nejpopulárnější. Hlasování je možné vždy od začátku června do konce září. Počet evidovaných hlasů standardně přesahuje 20 tisíc.

Zisk Bronzového TOP vinařského cíle ale není jediným úspěchem, kterým byl celý tým CHÂTEAU VALTICE za svou práci oceněn. Svou oblibu u veřejnosti prokázal také Zámecký sklep, který mezi všemi držiteli Certifikace vinařské turistiky NVC získal od veřejnosti nejvíce hlasů a byl tak oceněn Cenou Národního vinařského centra.

Společnou radost z krásných úspěchů jsme sdíleli také s naší dobrou valtickou partnerkou Danielou Valentovou, která se se svou Villou Daniela umístila na druhém místě a získala tak Stříbrný TOP vinařský cíl.

Děkujeme všem za obrovskou podporu, kterou jste nám věnovali a věříme, že se co nejdříve zase společně setkáme u sklenky dobrého vína z CHÂTEAU VALTICE.

×